Cisco’nun Orta Asya pazarına yeni genel müdür

Cisco'nun Azerbeycan, Türkmenistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Tacikistan ülkelerini kapsayan Orta Asya bölgesinin...

18.11.2008 - 15:20 | MediaCat

Cisco’nun Azerbeycan, Türkmenistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Tacikistan ülkelerini kapsayan Orta Asya bölgesinin Genel Müdürlüğü görevine Ali Kuralkan getirildi. Kuralkan, daha önce Cisco’nun Merkezi ve Doğu Avrupa (CEE) Bölgesi Servis Sağlayıcılar Sektörü Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Servis sağlayıcı sektöründe 20 yıllık iş deneyimine sahip olan ve yeni nesil ağlar (New Generation Networks – NGN) konusunda uzman olan Ali Kuralkan, Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Fransa’daki Alcatel University & INSEAD’de Telekomünikasyon Pazarlaması üzerine eğitim aldı. Belçika’da European University’de İşletme yüksek lisansını tamamlayan Kuralkan, mesleki kariyerine 1991 yılında Alcatel’de başladı. Alcatel bünyesinde Türkiye ve Belçika’da çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunan Kuralkan, bu sürede AR-GE, proje yönetimi ile yeni nesil ağlar gibi alanlardaki uzmanlığını derinleştirdi.

IP tabanlı iletişim teknolojileri pazarının lideri Cisco, pazardaki gelişmeler ve IP’nin servis sağlayıcı hizmetlerinde giderek önem kazanması ile önümüzdeki yıllarda Orta Asya bölgesinde hızlı büyümeler kaydedileceğini öngörüyor. “Yeni Nesil IP Ağları” vizyonu ile bu pazarda öne çıkmayı hedefleyen Cisco, kurumlara, hizmet yelpazelerini genişletmek ve büyümelerini hızlandırmak için çeşitli araçlar sunuyor. Yeni nesil ağlar konusunda önemli deneyimlere sahip olan Ali Kuralkan, bu deneyimlerini Cisco’nun Orta Asya pazarında büyümesi yönünde kullanacak. Kuralkan ayrıca, kuracağı işbirliği ile Türkiye’deki tecrübeleri Orta Asya pazarına taşıyacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.