MediaCat

Akbank yeni medya ve iletişim ajanslarını seçti

Akbank, iletişim danışmanlığı ve medya operasyonlarındaki yeni işbirliklerini duyurdu.

Akbank yeni medya ve iletişim ajanslarını seçti

2023 itibarıyla iletişimini bütünsel bir anlayışla yönetecek olan Akbank, iletişim danışmanlığı ve medya operasyonlarındaki yeni işbirliklerini duyurdu. Reklam ajansı TBWA\Istanbul ile işbirliğini sürdürecek olan Akbank veri, teknoloji ve inovasyondan beslenen çözümler üretmek üzere medya operasyonları Publicis Groupe’a, iletişim danışmanlığı ve paydaş iletişimini ÜNİTE Edelman’a emanet etti.

Yeni işbirlikleri kapsamında tüm medya kanalları stratejilerinin oluşturulması, planlanması ve satınalmasının sorumluluğu Publicis Groupe’un Akbank için kendi bünyesinde yarattığı özel ve özerk medya ajansı Platfom Next’te olacak. Akbank’ın yeni iletişim ajansı ÜNİTE Edelman ise itibar yönetimi, medya ve paydaş ilişkilerinden sorumlu stratejik iletişim ortağı olarak görev alacak ve markanın yenilikçi ürün ve hizmetleriyle ilgili iletişimi yönetecek.

Akbank Marka ve İletişim Başkanı Beril Alakoç

Akbank Marka ve İletişim Başkanı Beril Alakoç, yeni dönemde tüm ajanslarıyla tek ve güçlü bir ekip olarak yeni bir modelle çalışacaklarını, Akbank iletişimini bütünsel bir anlayışla yöneterek etki ve güçlerini artıracaklarını söyledi. Daha önce birlikte çalıştıkları iş ortakları PRCO ve Mediacom’a emekleri için teşekkürlerini sunan Alakoç, geleceğin mimarı gençlere verdikleri değeri vurgulayarak, “Büyük bir hızla benimsediğimiz dijital dönüşüm ve sahiplendiğimiz sürdürülebilirlik anlayışını ürettiğimiz sosyal değerle perçinleyeceğiz” dedi.

Publicis Groupe Türkiye CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Dedebaş

Akbank’ın medya strateji, planlama ve satınalma partneri olarak Publicis Groupe’u seçmesinden gurur duyduklarını söyleyen Publicis Groupe Türkiye CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Dedebaş ise “Publicis Groupe çatısı altında Publicis Groupe Türkiye CCO’su Aylin Aldinç liderliğinde Platform Next ile Akbank markasının platformlar dünyasında daha da güçlenerek var olması için veri, teknoloji ve inovasyondan beslenen çözümler üreteceğimiz heyecanlı yolculuğumuz başlıyor” şeklinde konuştu.

ÜNİTE Edelman Yürütme Kurulu Başkanı Işıl Arıdağ

Akbank’ı iletişim alanında geleceğe taşımak üzere çıktıkları yolculukta markanın “güven ortağı” olmaktan dolayı mutluluk ve gurur duyduklarını ifade eden ÜNİTE Edelman Yürütme Kurulu Başkanı Işıl Arıdağ, “Değerli Akbank markasına bünyemizde oluşturduğumuz deneyimli bir ekip üyelerinin liderliğinde hizmet vereceğiz. Akbank’ın, faaliyet gösterdiği her alanda olduğu gibi iletişim alanında iddiasıyla da dönüşümün itici gücü olacağına inanıyoruz” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.