MediaCat

Hiçbir iş yeri çaysız olmaz

MediaCat ve MediaCat Online’ın yanı sıra geçtiğimiz iki yıldır Felis Ödülleri’nin de özel içeriklerinden biri haline gelen Ajans Çaycıları serisi devam ediyor. Yeni dönemde ilk durak Pure New Media.

Hiçbir iş yeri çaysız olmaz

“Sadece ajans değil, çaysız iş yeri olmaz” diyor Pure New Media’nın Fatoş Abla’sı. Meslekte 25’inci yılını geride bırakan Fatoş Kara, son 20 yıldır çalıştığı her kurumda tercihini Çaykur’dan yana kullandığını söylüyor. Pure New Media’ya ve çalışanlarına aile ortamı sunan “ajansın reisine” kulak verin.

Nasıl başladınız bu işe Fatoş Hanım?

Bu işe başladığımda 30 yaşındaydım. 25 senedir de severek yapıyorum. Pure’da üçüncü senem. Burayı iş yeri gibi değil, evim gibi görüyorum.

Pure New Media’da çalışmak nasıl?

Başlangıçta uyum sağlamam biraz zor oldu. Sonra sora sora alıştım, öğrendim. Şimdi gayet iyiyiz çocuklarımla.

Hiçbir iş yeri çaysız olmaz

Erhan Özcan
Topluluk Yöneticisi

Pure benim için güzel insanlar, Karaköy ve Fatoş Abla demek. Ajansların çoğunda olduğu gibi burada da yoğun bir iş tempomuz var. Verdiğimiz molalarda da çoğunlukla çay içiyoruz.

Gerçi bu benim için çok da molayla alakalı bir durum değil. Ben molada, çalışırken, oyun oynarken, müzik dinlerken de çay içerim. Ajansta henüz bu çay tutkunluğu konusunda adım çıkmadı ama yakındır.

En keyifli yanı ne bu işin?

Sabah saatleri. “Günaydın Fatoş Abla” diye diye gelir çocuklar. Beraber kahvaltımızı ederiz. Daha ne olsun.

Uzun süredir bu iştesiniz. Çay konusunda bir marka tercihiniz var mı?

Çaykur. Mesleğe ilk başladığım dönemde çok çay denedim. Sonunda karar kıldım. Kendimce harmanlıyorum, asla acı olmuyor tadı. 20 yıldır nerede çalışsam, Çaykur kullanmak istediğimi söyledim ve kullandım da.

Hiçbir iş yeri çaysız olmaz

Selin Bayraktar
Sosyal Medya Grup Lideri

Çayın her türlüsünü içiyoruz burada; sıcak olur, soğuk olur… Müptelayız ajansça.

Fatoş Abla bizi mutfağa pek almaz, üç kişiden fazla insan girerse biraz sinirlenir hatta. Dolayısıyla, çayı nasıl yaptığını da pek bilmeyiz açıkçası. Ama çayımız sürekli tazedir. Fatoş Abla da sağ olsun pek maharetli olduğu için hep lezzetlidir çayımız.

Ajanstaki çocuklarınız bir formülünüz olduğunu ama kendilerine söylemediğinizi ilettiler bize. Nedir sizin çayınızı iyi yapan şey?

Ben uzun yıllar annemin demlediği gibi demledim çayı. Şimdiki yöntemimi ise bir 10 yıl kadar önce çalıştığım yerde bir abim öğretti sağ olsun. “Çayın üstüne sıcak suyu birden dökmeyeceksin” dedi. Bu tavsiyeyi dinleyerek yaptığımdan beri çayım daha çok beğeniliyor. Bir de çaya suyu döktükten sonra bir kaşıkla karıştırıp üzerinde çıkan köpüğü atıyorum. O zehri, acısı çayın. Attığınız zaman daha güzel oluyor bence tadı. Herkes böyle demleyebilir çayını ama severek yapmazsa güzel olur mu emin değilim. Ben işimi severek yapıyorum, çocuklarım da seviyorlar ki bu kadar çok içiyorlar.

Hiçbir iş yeri çaysız olmaz

Fatih Mehmet Denizhan
Web Designer

Çay içmeden kendine gelemeyen insanlardanım. Fatoş Abla çayla özdeşleşmişse de kendisi bizim için çok daha fazlasıdır aslında.

Ben ajansta bir aile ortamımız olduğuna, reisimizin de Fatoş Abla olduğuna inanıyorum.

Ajansta çay olmasa nasıl olur?

Sadece ajansta değil, her iş yerinde olması lazım çayın. Olur mu öyle şey? Bu çocuklar sabah geldiklerinde simit, poğaça, tost yiyor. Kuru kuru nasıl yesinler?

Hiçbir iş yeri çaysız olmaz

Göktuğ Sarı
Yaratıcı İçerik Direktörü

Ben Karadenizli değilim ama Karadenizliliği sonuna kadar yaşayan komşularımızın olduğu bir ortamda büyüdüm. Bu yüzden çocukluğumdan bu yana çaya karşı özel bir bağ geliştirdim. Bir İstanbullu olarak her vapur seferinde bir bardak çayım kesin vardır bu arada.

Fatoş Abla’nın çayı da şimdiye kadar vapurda içtiğim çaya en yakın tadı veriyor. Çaykur kullandığına eminim, hem çay deyince akla başka ne gelebilir ki?

Çocuklarınızın en çok sevdikleri yönünüz nedir sizce?

Valla onu kendilerine sormak lazım. Ama hangi yönümü sevmediklerini biliyorum. Bazen biraz söyleniyorum; bir de kızlarım onları daha az sevdiğimi, oğullarımı daha çok sevdiğimi söylerler kesin. Kızlarım biraz dağınık diye onlara biraz kızıyorum ama başka kimsenin de laf söylemesine müsaade etmem.

Hiçbir iş yeri çaysız olmaz

Ekin Tunçel
Marka Müdürü

Birebir kaldığınız zaman çok esprili, güleryüzlü ve anaç bir kadındır Fatoş Abla. Bir de çok titizdir. Kendisini günün herhangi bir saatinde bir şeyleri ovarken, silerken veya çalkalarken görebilirsiniz.

Burası çokça çay içilen bir yer. Günde 250 bardak veya daha fazla içtiğimizi tahmin ediyorum. Bunda da Fatoş Abla’nın rolü büyük tabii ki.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.