Çay ve torun destekli sonsuz enerji

Ajans Çaycıları’nda Puck Global’e konuk olup Semiha “Semoş” Karagöl’ün çayını içtik.

14.06.2017 - 15:13 | MediaCat

Çay ve torun destekli sonsuz enerji

Puck Global’in Semoş Kafe’si, bitmek bilmeyen enerjisi, güler yüzü ve çay sevgisiyle Semiha Karagöl’e emanet.

Ajanstaki beşinci yılını geçiren Karagöl “yasaklı bölge dediği çayının formülü dışında her soruya içtenliğiyle yanıt veriyor.

Ne kadar süredir Puck Global’desiniz Semiha Hanım?

Beş yıldır buradayım.

Gününüz nasıl başlıyor Puck’ta?

Ben hemen giriş katında olduğum için herkes bir günaydın deyip geçer masasının başına. Semoş Kafe koydular mutfağın adını, oraya uğramadan güne başlamıyorlar.

Çay ve torun destekli sonsuz enerji

Burak Hellagü
Sanat Yönetmeni

Sabahları ajansa vardığınızda terasa çıkarsanız muazzam bir manzara sizi karşılar. Orada çayınızı içerseniz güne güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Semoş’un kendine has bir demleme şekli vardır ve biz çayı hep hazır halde gördüğümüz için onu keşfedemedik henüz.

Çok sevsem de çay konusunda bilirkişi sayılmam, tek dikkat ettiğim şey bardağın ince belli olmasıdır.

Semoş Kafe nesiyle meşhurdur peki?

Tabii ki çayı. Onun yanında da muhabbeti. Birçok ortak duygu mutfakta yaşanıyor.

Enerjiniz hiç bitmeyecek gibi duruyor.

İki tane torunum var. Onlar enerjileriyle birlikte geldiler. Onlar anneanne dedikleri zaman gelen enerji buradaki işlerime de yansıyor. 24-25 torunum, daha doğrusu çocuğum da burada var.

Çay ve torun destekli sonsuz enerji

Selver Durmuş
Yönetici Asistanı

Ajansımız yokuşuyla meşhur. Yorucu olsa da yokuş bitince benim gülen yüzüm, Semoş’un da çayıyla karşılaştığınız zaman kendinize hemen gelirsiniz.

Puck’ta çayın tadı en güzel terasta çıkar ama orada çok sıcaklarsanız kış bahçemizde de içebilirsiniz. Semoş’un da her zaman söylediği gibi yolu düşen herkesi bir çaya bekleriz.

İşinizi yapabilmeniz için en önemli özellikler neler sizce?

Valla tez canlılık mı diyelim yoksa pratiklik mi bilmiyorum ama biraz hızlı olmak gerekli. Yukarıda toplantı var, aşağıda bir yandan Semoş Kafe devam ediyor derken eller ayaklar birbirini kovalıyor.

Ne kadar çay içiliyor ajansta?

Toplantılarımız olduğu zaman üç demlik aynı anda demlenir. Sorulduğu zaman “çayımız bitti” demek istemiyorum. Tedbirli olmak gerekiyor.

Çay ve torun destekli sonsuz enerji

Eda Göçmen
Stajyer

Şubat ayında başladığım stajım ay sonunda bitiyor. Burada 24 saatin yetmediği yoğun günler geçirdim ama her şey harikaydı. Ajansın denize yakın olması, içerdeki pozitif enerji ve arkadaş ortamı istekle çalışmamı sağladı.

Semoş bu ajansa ayrı bir neşe katan, çok sevimli biri. Modumuz ne zaman düşse bizi o toparlıyor.

Çay demleme konusunda bir formülünüz var mı peki?

Var ama kimseye söylemem. Çocuklar da soruyor, söylemiyorum. Dört farklı çayı karıştırıyorum burada içtiğiniz çay için. Formülümü öğrenemezsiniz, orası yasak bölge. Bu karışımda Çaykur kullanıyorum ama yurdumuzun malı neticede onu koruyoruz. Puck global olsa da biz çayımızdan vazgeçmeyiz. Ne de olsa kendi çayımız.

Ajansın yurtdışındaki ofislerinde çalışmak ister miydiniz? Dubai’de mesela…

Her şey kısmet. Yarının ne getireceğini bilemezsin ki. Öyle değil mi? Ama burada çok mutluyum. Beş senedir gayet iyi kaynaştık patronlarımla, gerçi patron demeyeyim çünkü aile dostu gibiyiz biz.

Çay ve torun destekli sonsuz enerji

Arif Şimşek
Şoför

Semoş enerjik, çevresine de bu enerjiyi veren biridir. Ajans ortamında diyalog çok önemli, onun da herkesle sohbeti çok iyidir burada.

Çay almaya beraber gider, Çaykur alır geliriz. Ama onun bir harmanı vardır ve mutlaka birkaç şeyi karıştırır demlemeden.

Siz çay sever, içer misiniz?

Çok. İnce bellide içerim. Zaten güzeli ince bellide olur çayın. Kimin bulduğunu bilmiyorum ama sağ olsun kim bulduysa o bardağı. Türkiye’de çok kişi öyle sever sanıyorum. Güzel, şeffaf, ne olduğu görülüyor. Kupada içer kimisi mesela, beni sarmıyor.

İşiniz size bir ödül getirseydi hangi kategoride almak isterdiniz bu ödülü?

En içten çaycı ödülü benim olsun isterdim. Neysem oyumdur ben. Eğri büğrü konuşmam. Doğru neyse o.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.