Kolaylaştırın, sadeleştirin, güçlenin!

Steve Jobs'ın en yakın mesai arkadaşlarından Ken Segall, 12 yıl boyunca görev aldığı Apple'da efsaneleşen isimlerden. iMac'in isim babası olan ve kült Think Different kampanyasının ardındaki isimlerden Segall'in imzasını taşıyan O Kadar Basit ki'yi bir solukta okuyacaksınız.

07.02.2017 - 11:16 | MediaCat

Kolaylaştırın, sadeleştirin, güçlenin!

O Kadar Basit ki’yi okuduğunuzda, basitlik ilkesi akıllıca bir şekilde hayata geçirildiğinde, şirketlerin rakiplerinden bir adım öne nasıl geçebileceğini, bu ilkeyle iş yapan insanların kuruluşlarına kattıkları maddi ve manevi değeri ve kimi zaman içinden çıkılmaz hale gelen durumlardan sıyrılıp ibreyi tersine döndürmenin ne kadar da basit olabildiğini kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Apple’da kreatif direktör olarak, Steve Jobs’la yan yana 12 yıl çalışan Ken Segall, unutulmaz Think Different kampanyasının yaratıcılarından ve aynı zamanda iMac’in isim babası. Apple’ın sıradışı macerasında hem düşünsel hem de pratik düzeyde büyük katkıları olan Segall, bu anlamda şirketin vizyonunun çekirdeğindeki “basitlik” nosyonunun da şevkli uygulayıcılarından.

Teknoloji, reklam ve pazarlama alanlarındaki yenilikçi tecrübelerini O Kadar Basit ki’de bir araya getiren Segall, kitabın her bir bölümünde basitliğin temel öğelerinden birini ele alıyor ve her bir bölüme adını verecek şekilde şu 10 tavsiyede bulunuyor: Acımasız ol, küçük ol, minimal ol, hareketli ol, efsane ol, sözel ol, rahat ol, insan ol, kuşkucu ol ve savaşçı ol!

Segall’e göre Apple’daki basitlik sevgisi Steve Jobs ile birlikte doğdu ama daha sonra şirketin DNA’sına aşılandı ve dünyanın dört bir yanındaki çalışanları tarafından benimsendi, meyvesi de hem art arda gelen parlak devrimler hem de bol kazanç olarak toplandı. O Kadar Basit ki’yi okuduğunuzda, basitlik ilkesi akıllıca bir şekilde hayata geçirildiğinde, şirketlerin rakiplerinden bir adım öne nasıl geçebileceğini, bu ilkeyle iş yapan insanların kuruluşlarına kattıkları maddi ve manevi değeri ve kimi zaman içinden çıkılmaz hale gelen durumlardan sıyrılıp ibreyi tersine döndürmenin ne kadar da basit olabildiğini kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Yazarın sözleriyle aktaracak olursak, “Bu kitapta Steve Jobs’un katıldığı toplantıda hazır bulunacak, gece yarısı gelen telefondaki konuşmasını dinleyeceksiniz. Aktaracağım konuşmaların büyük bölümü pazarlamanın farklı yönleriyle ilgili olsa da, Apple’ı Apple yapan basitlik prensibine ışık tutacak ve şirketinizin Apple stili bir yaklaşımla başarılı olmasına yardımcı olacaktır.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.