Hamburgerler sizi “görmeye” çağırıyor

İlginç bir fast food kamyonu yollarda...

15.05.2017 - 15:26 | Sencer Uçar

Hamburgerler sizi görmeye çağırıyor

Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer derler. Nikon’un şaşırtıcı kampanyası ise lezzetin açtığı yolu kalplere değil, göz testine çevirmeyi hedefliyor.

Nikon denilince akıllara kamera ekipmanlarının gelmesi normal. Fakat Nikon, her ne kadar az biliniyor olsa da, gözlük camı da üretiyor. İnsanları göz sağlığı hakkında bilinçlendirmek için de Nikon ile Fransız reklam ajansı Altmann+Pacreau el ele veriyor ve ortaya ilginç bir kampanya çıkıyor.

Nikon, içerisinde görme testi tablosu bulunan bir fast food kamyonu hazırlıyor. Kamyondan herkes sipariş verebiliyor. Fakat ufak bir kural var: Malzemeler görme testi tablosunda yazdığı için müşteriler sadece “okuyabildikleri” malzemeleri seçebiliyorlar. Kusursuz görme kabiliyetine sahip olanlar kocaman hamburgerlere sahip olabilirken, görme bozukluğu yaşayanlar etten bile mahrum kalabiliyorlar.

Tüm bu eğlenceli farkındalık testinin ardından, müşterilere gözlerini Nikon’un profesyonel ekibi tarafından muayene ettirme fırsatı da sunuluyor. Hızlı görme testinin tamamlanmasının ardından da bol malzemeli hamburgerler ile ödüllendiriliyorlar.

Nikon’un yollara koyulan Görüş-Yemek Kamyonu on gün kadar kısa bir sürede 5 bin insana ulaşarak göz testlerini gerçekleştirme fırsatı tanıdı.

Altmann+Pacreau ekibi markanın tanıtımı yapmanın yanı sıra yaratıcılıklarını faydalı bir amaca da yönlendirmiş ve ortaya da son derece başarılı bir kampanya çıkmış.

Kaynak: Branding Mag

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.