Dokuz yıldır aralıksız Çaykur

Ajans Çaycıları'nda bu ay 4129Grey'e konuk olup Semra Çeçe'nin çayını içtik.

13.03.2017 - 15:24 | MediaCat

Dokuz yıldır aralıksız Çaykur

4129Grey’in 200’e yaklaşan çaysever nüfusu, “Ben geldim geleli Çaykur içiliyor” diyen Semra Hanım’a emanet. Semra Hanım’la çayın asla bayat olmadığı 4129Grey’deki günlerini ve ajansın çay sevgisini konuştuk.

Kaç yıldır buradasınız Semra Hanım?

Dokuz sene oldu geleli.

Nasıl başladınız çaycılığa?

İş arıyordum, bu ajansa geldim. Baktım nezih bir yer. “Burada bu işi yaparım ben” dedim kendi kendime. Öyle de başladım. Niyetim bu kadar çalışmak değildi ama insanları çok sevdim. Onlar da beni sevdiler sağ olsunlar. Dile kolay dokuz sene oldu işte. İlk defa yapıyorum bu işi.

Dokuz yıldır aralıksız Çaykur

Kayhan Dural
Dijital İletişim Direktörü

Ben çaycıyım. Büyük çaycıyım hatta. Küçüklükten beri baya içiyorum. Aslen de Rizeliyim. Daha ne olsun. Geçenlerde düşündüm ne kadar içtiğimi. 20 bardağa çıktığım günler de oluyor ama ortalamam 10 bardak vardır sanırım.

Burada birçok şeyi çayla hallettiğimiz olur, gerçekten. Kibar, sevimli ve çalışkan biri Semra Abla’mız. İşiyle bir ödül alacak olsa kibarlığıyla alırdı herhalde.

Memnun musunuz burada olmaktan?

Evden buraya gelmek benim için zevk. Bu da benim işimi ve insanları sevdiğimi gösteriyor bence. Kimisi ayaklarını sürüyerek gelir. Bende öyle değil. Gözümü açar açmaz buraya gelmek istiyorum.

Peki, üç kelimeyle nasıl tarif edersiniz ajansı ya da arkadaşlarınızı?

Renkli, enerjik ve çok çalışkan.

Dokuz yıldır aralıksız Çaykur

Tuncer Özgül
Finans Departmanı

Sabah kalkar kalkmaz iki bardak çay içerim. Semra Hanım’ın ajansta hangi çayı kullandığını bilmiyorum ama ben kendi evimde her zaman Çaykur Filiz tercih ediyorum.

Ama Semra Hanım’ın çayları da hep çok lezzetlidir, sevgiyle, yapar ajansın işini kendisi. Neredeyse 200 kişiyiz, cam bardakta içebiliyoruz çayımızı; siz düşünün ne kadar çalışkan olduğunu.

Ne içer bu yoğunlukta 4129Grey?

En çok çay içilir burada. Çaykur kullanırız. İlk geldiğimde onunla demledim, herkes de çok beğendi. Dokuz yıldır da aynı çayı kullanıyoruz.

Bir formülünüz var mı peki? Nedir güzel çay demlemenin sırrı?

Vallahi evde nasıl yapıyorsam burada da aynı şekilde. İçinde sevgim var. Öyle gidiyorum insanların karşısına. Herkes çay demler, kimisinin elinin ayarında vardır bir şey. Benim de öyle belki de o yüzden böyle güzel oluyordur.

Dokuz yıldır aralıksız Çaykur

Didem Çetin
Sosyal Medya Yöneticisi

Sadece ajansta değil evde de baya çay içiyorum. Çay benim için bir alışkanlık. Aileden gelen bir şey belki de. Arkadaşlarımda da gördüğüm bir şey var, aile çok çay içiyorsa çocukları da içiyor.

Çok kalabalık olduğumuz için çayımız sürekli tazedir. Bir de Semra Abla tomurcuk atar içine, o da çok güzel yapıyor bence çayımızı. Semra Abla buradaki herkes gibi sevimli, sempatik ve tatlıdır. Kendisine buradan bir mesajım var: Ellerine sağlık, seni seviyorum.

Burada çay olmasa nasıl bir ortam olurdu sizce?

Sabah buraya gelince hemen işe adapte olmak için çay içiyor arkadaşlarımız. Eh, kahvaltılarını da burada yapıyorlar. Sonra yine çayla kendilerine gelerek işlerine devam ediyorlar. Olmasa olmazdı yani.

Gününüz nasıl geçiyor burada sabahtan akşama?

08:00’de geliyorum ajansa, çayımı hazırlıyorum. Çocuklarım gelmeye başlıyor sonra yavaş yavaş. Sonrasında da gün boyu sürekli çay demliyorum. Bayat çay, durmuş çay olmaz bizde. Devamlı demlenir.

Dokuz yıldır aralıksız Çaykur

Meryem Kara
Santral Sekreteri

Semra Abla’nın bir formülü var mı bilmiyorum ama Çaykur kullandığına eminim. Hep çok güzel olur çayları. Kendisi bizim için çayla ilgilenen bir kişi olmaktan çok öte, annemiz ablamız gibidir.

Çayın da Semra Abla’nın da yerini tutacak bir şey olmadığını düşünüyorum. Kendisini çok seviyor, güzel çaylarının devamını diliyoruz.

Mutfakta katı kurallarınız var mı?

Çocuklara karşı yok. Kızmam. Her şey olabilir. Dökülür, kırılır ama her şey yerine geri gelir. Kalp kırmayı sevmiyorum ben. Onlar döküyor, ben siliyorum. Hiç sorun değil. Düzeni seven biriyim, bazen onları tatlı tatlı uyarıyorum da. Sağ olsunlar dinliyorlar da.

Yaptığınız işle bir ödül alacak olsanız hangi kategoriden ödül almak isterdiniz?

Bu işle bir ödül alacak olsam en sıcakkanlı ajans çaycısı ödülünü alırdım herhalde.

Çocuklarınıza bir mesajınız var mı buradan?

Kendilerine zaman ayırsınlar. Çok çalışıyorlar ve bazen gerçekten kendilerine ayıracak vakitleri kalmıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.