Airbnb’den konut tasarımına odaklı bir inisiyatif

Backyard adlı inisiyatif, konut tasarımını yeniden tasavvur etmeyi hedefliyor.

30.11.2018 - 10:59 | Sencer Uçar

Airbnb'den konut tasarımına odaklı bir inisiyatif

2016 yılında konut tasarımı ve şehir planlamaya odaklı inovasyon birimi Samara’yı hayata geçiren ve ilk olarak Japonya’da küçük bir kasabada bir toplum merkezi inşa eden Airbnb, Backyard adını verdiği yeni inisiyatifini duyurdu. Şirketin ortak kurucularından Joe Gebbia’nın tanımıyla Backyard, konut inşası ve paylaşımının yeni yollarını oluşturacak bir girişim olacak. Backyard aracılığıyla Airbnb, yeni imalat tekniklerini, akıllı ev teknolojilerini ve konut paylaşım endüstrisindeki birikimini birleştirerek, konut tasarımını yeniden tasavvur edecek.

Backyard inisiyatifinde endüstriyel tasarımcılar, kullanıcı deneyimi tasarımcıları, mimarlar, robotbilimciler, makine mühendisleri ve materyal uzmanları gibi farklı disiplinlerden insanlar bir araya gelecek.

Airbnb’nin yeni inisiyatifi hakkında Fast Company’ye konuşan Joe Gebbia, “Backyard bir konut değil, konutu yeniden tasavvur eden bir inisiyatif. Konutlar karmaşıktır ama biz meseleyi tek bir şeyi tasarlamak olarak değil, daha geniş bir bakış açısıyla, birçok şeyi gerçekleştirebilecek bir sistem olarak ele alıyoruz” diyor.

Kaynak: Curbed, Engadget

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.