Air Wick ve Spotify’dan duygu yüklü uygulama

Uygulama Base dijital ajansı imzası taşıyor.

27.08.2014 - 17:29 | MediaCat

Oda kokusu pazarı markası Air Wick, dünyanın önde gelen online müzik platformu Spotify ile işbirliği yaparak, Spotify’ın Türkiye’de Facebook ile entegre kullanıldığı ilk projeyi hayata geçirdi. Çoğu zaman şarkılardan derman bulduğumuz gerçeğinden yola çıkan marka, Dijital Pazarlama Ajansı Base ile hayata gecirdiği #SenSusŞarkınKonuşsun adlı uygulama ile duygulara müzik aracılığı ile tercüman oluyor. Proje kapsamında Facebook üzerinden Spotify’a kayıtlı şarkılardan birini seçerek istediğin kişiye şarkı gönderebiliyorsun.

“Arkadaşlarına içini açmanın artık çok keyifli bir yolu var!” söylemiyle hayata geçirilen uygulama, insanların günde ortalama 2,5 saatini geçirdiği Facebook’ta, kullanıcılarına duygularını müzikle ifade etme imkanı sunuyor.

Sosyal medyada “Canlandır Hayatı” konsepti ile var olan Air Wick, bu uygulama ile kişilerin hayatlarına ve duygularına müzikle dokunmayı hedeflediğini belirtiyor.

Projenin yaratıcısı olan  Dijital Pazarlama Ajansı Base ise proje ile ilgili şunları söylüyor: “Duygularını anlatırken zorlanmak ve bunun için şarkılardan destek almak hepimizin hayatında olan bir gerçek. İşte bu uygulama ile kişilere Spotify’ın geniş şarkı portföyünü bu amaç uğrunda kullanabilme, bunu da Facebook içinde yapabilme imkanı sunuyoruz. Bu proje Facebook ve Spotify’ın entegre kullanıldığı Türkiye’deki ilk proje olma özelliğini taşıyor”

Uygulama ayrıca şarkı listelerini, çeşitli başlıklar altında kullanıcılara hazır olarak sunuyor. Örneğin; “Açılma”, “Ayrılık”, “Jest”, “Teselli”, “Nispet” gibi kategorize edilmiş listelerden, o an içinde bulunduğun durumu en iyi anlatan şarkıyı seçip direkt arkadaşına gönderebiliyorsun.

Spotify ve Facebook’u Türkiye’de ilk kez bir araya getiren, #SenSusŞarkınKonuşsun projesi, son dönemin en yenilikçi, en işlevsel ve en göndermeli işlerinden biri olarak göze çarpıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.