Aile içi şiddete karşı makyaj

Berlin merkezli Terre des Femmes’dan çarpıcı bir aktivite

25.04.2013 - 17:32 | Haluk Kasarcı

Aile içi şiddete karşı makyaj

Makyaj insanların birçok şaşırtıcı buluşundan yalnızca biri. Onunla birçok şeyi saklayabilirsiniz… Sivilcelerin ardında bıraktığı izler, siyah gözaltı torbaları hatta kocaların morarttığı gözleri bile.

Aile içi şiddete karşı dikkat çekmek adına Berlin merkezli kadın hakları örgütü Terre des Femmes, McCann Almanya ile işbirliğine girip ‘The Truth’ adlı kampanyayı hayata geçirdi. Adına uygun bir şekilde hakikatin üzerini kapatmak yerine onu açığa çıkartan aktivite ile çarpıcı sonuçlar elde ediliyor.

Bir alışveriş merkezinde açılan makyaj standına ‘The Truth’u denemek için gelen kadınların kusursuz birer yüz yerine şiddet görmüşçesine makyajlandığı kampanyada aile içi şiddete dikkat çekiliyor. Kampanya için hazırlanan videoya Almanya’da her dört kadından birinin hayatlarının bir döneminde aile içi şiddete maruz kaldığı bilgisi eklenmiş. Durumdan habersiz olarak yeni makyaj ürününü denemek isteyen kadınların ve etraflarındaki insanların tepkisi kampanyanın etkili olduğu izlenimini uyandırıyor.

[youtube]http://youtu.be/fXQ6Vtoag3k[/youtube]

Kaynak: Design Taxi