MediaCat

Ağla bebek ağla!

JetBlue’dan gözyaşlarıyla kuşatılmış bir kampanya.

Ağla bebek ağla!

MullenLowe’un gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre, ABD’li yetişkinlerin yüzde 40’ı uçak yolculuklarında ağlayan bebeklerin varlıklarından rahatsızlık duyuyor. Elbette yalnızca uçak yolculuklarına ve sadece ABD’li yetişkinlere özgü olmayan, üstelik büyük ihtimalle bebekleri ağlayan ebeveynleri çoğu zaman başkalarının bebeklerinin gözyaşlarına maruz kalan vatandaşlardan daha çok rahatsız eden bu durumu herkesin memnun kalacağı bir kampanyaya dönüştürmek mümkün mü?

ABD’li havayolu firması JetBlue‘ya göre mümkün. Ağlayan bebekleriyle uçağa binen hanım yolcuların, bebeklerinin her çığlığıyla bir uçak dolusu insanın hiddetlenmek yerine neşelendiğini görmelerinin onların bu Anneler Günü’nde alabilecekleri en iyi hediyelerden biri olacağına inanan marka, içinde bolca gözyaşı ve bedava uçak biletinin olduğu bir kampanya hazırladı.

Yolcuların uçakta ağlayan her bebekle New York-Los Angeles uçuşlarını yüzde 25 indirimli yapmaya hak kazandıkları FlyBabies her ağlama sesiyle keyfe gelen yolcular ve onların gülen yüzleriyle rahatlayan annelere hoş bir sürpriz olurken, ağlayan bebekler için sıradan -ve muhtemelen biraz da can sıkıcı- bir gündü.

KÜNYE
Reklamveren: JetBlue Airways
Reklam Ajansı: MullenLowe ve Mediahub
CCO: Mark Wenneker
ECD: Tim Vaccarino, Dave Weist
Yaratıcı Ekip: Julia Neumann, Amy Ferguson, Ben Salsky, Alyssa Cavanaugh, Sai He, Athanasia Efthimiu
Yapımevi: Hey Baby
Yönetmen: Joris Debeij
Baş Yapımcı: Richard Bjorlin

Kaynak: Adweek

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.