MediaCat

Afacan Beşler yeniden yollarda

Enid Blyton’ın meşhur kahramanları artık birer reklam yıldızı.

Afacan Beşler yeniden yollarda

Enid Blyton tarafından yazılan The Famous Five, üç kardeşin kuzenleri ve köpekleri Timmy ile giriştikleri maceraları anlatan bir çocuk kitapları serisi. Ülkemizde de Afacan Beşler adıyla -en azından bazı nesiller tarafından- tanınan seri, şimdilerde sesini daha geniş bir hedef kitlesine duyurmaya hazırlanıyor.

İngiliz demiryolları firması Büyük Batı Demiryolu’nun (GWR / Great Western Railway) reklam yüzü olan Afacan Beşler maceralarına sinema, açıkhava, basın, radyo ve dijitalden devam ediyor. GWR ile yolculuğa çıkan Afacan Beşlerin, köpekleri Timmy’nin aniden trenden kaçmasıyla hareketlenen yolculuklarının anlatıldığı reklam filmi adam&eveDDB imzası taşıyor.

Afacan Beşler serisinin 1950’lerde yayınlanan orijinal kapak illüstrasyonları yeniden üretilerek oluşturulan reklam filminin yapımında 3D ve 2D animasyon teknikleri bir arada kullanılmış. Sahnelerin izleyicilere “gerçek” kağıt üzerinden akan bir hikâye hissi verebilmesi için ise daha ileri optik süreçlerin uygulandığı film Enid Blyton Entertainment işbirliğinde hayat bulmuş. Merak edenler için filmin sahne arkası videosu aşağıda.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.