Adweek OMD’yi yılın küresel medya ajansı seçti

Ajans bu unvana son beş yıl içinde üçüncü kez sahip oluyor.

11.02.2014 - 09:55 | Ali Kuru

Adweek OMD'yi yılın küresel medya ajansı seçti

ABD‘de reklam sektörüne odaklanan öncü yayınlardan birisi olan Adweek, OMD’yi 2013’ün küresel medya ajansı seçti. Adweek’te yer verilen haberde ajansın bu unvana son üç yılda iki ve son beş yılda üç kez sahip olmayı başardığı ifade ediliyor.

Adweek, yıllık medya bütçesi 800 milyon dolara yaklaşan Disney‘in müşteriler arasına katılmasını ve Hasbro‘nun küresel faaliyetlerinin 11 ülkeden 55 ülkeye çıkarılarak medya bütçesinde 400 milyon dolara yakın bir artış sağlanmasını, ajansın geçtiğimiz yıl sergilediği performansa katkı yapan unsurlar olarak sıralıyor. Dergi, ajansın küresel cirosunun geçtiğimiz yıl yüzde 12 artış göstererek 2,1 milyar dolara ulaştığına dikkat çekiyor. Haberde ayrıca, küresel birimlerinin geçtiğimiz yıl düzenlenen Cannes Lions‘da toplam 10 medya aslanı kazanmış olması da OMD‘nin başarısının bir diğer kanıtı olarak sunuluyor.

Adweek, 2009 yılında CEO olarak görev yaptığı Aegis Media‘dan ayrılarak OMD’ye katılan küresel CEO Mainardo de Nardis‘in tecrübesinin ajansın başarısında önemli payı olduğunu söylüyor.

Kaynak: AdWeek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.