MediaCat

Adobe Stock’a göre 2020’ye damga vuracak 4 görsel trend

2020’de her yönüyle şeffaflık, dürüstlük ve açıklık başrolde olacak.

Adobe Stock’a göre 2020’ye damga vuracak 4 görsel trend

Adobe Stock her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni yılda pazarlamacıların benimsemeleri gereken görsel trendleri açıkladı. 2020 pek çok güzelliğe gebe olduğu gibi, maskeleri çıkarıp tüm doğallığımızla kendimizi ifade etmeye en fazla yaklaştığımız, yaş ya da cinsiyet fark etmeksizin birbirimizi kucakladığımız ve benimsediğimiz, çok daha adil ve çekici bir dünyanın da kapısını aralıyor.

Bu trendlerin “pek çok endüstride takip ettiğimiz ve derinden bağlı olduğumuz kültürel, ekonomik ve sosyal hareketlerin” bir yansıması olduğunu belirten Adobe Stock’a göre, pazarlamacılara tüketiciye ulaşma yolculuğunda rehberlik edecek dört ana trend şöyle:

Kaç yaşında olursan ol, gel

Belli bir yaşın üzerindeki bireylerin yakın zamana kadar kampanyalarda yalnızca yardıma muhtaç oldukları durumlarda tasvir edildiğini söyleyen Adobe Stock Yaratıcı Çözümler ve Görsel Trendler Başkanı Brenda Milis, bu algının çok büyük bir biçimde değişime uğradığının altını çiziyor: “Finanstan sağlığa, artık tüm sektörler, yaşlı bireylerin yaşamları ve yaşama arzularıyla ilgili daha gerçekçi betimlenmeyi arzuladıklarını kavrıyor”

Kendini ifade et

2020’de insanların markalardan, siyasetçilerden ya da kamuya mal olmuş diğer kişilerden sahici, açık, dürüst olmaları ve kültürel çeşitliliği yansıtmalarına yönelik talepleri artacak.

Makyaj, bir maske değildir

Kişisel tarz dediğimiz, ideal güzellik standartlarına uyma meselesini geride bırakmış durumda. Adobe’a göre, 2020’de mesele, “kendini gerçek anlamda ifade edebilmek adına, yerleşik güzellik kalıplarını yıkmak” anlamına gelecek. “Çağdaş güzellik, bireyin tamamen kendine has tarzını yüceltmesine odaklanıyor ve renkler artistik, manalı, etkileyici kombinasyonlarda karşımıza çıkıyor” diyor Milis. Bir diğer anlamıyla dışavurumculuğun kalpleri kazanacağı da söylenebilir.

Ben değil, “biz”

Çoğunlukla Z Kuşağı ve Y Kuşağı’nın etkisiyle, bireylerin 2020’de birlik ve beraberlik duygusunu hiç olmadığı kadar benimseyeceğini belirten Adobe, tam da bu nedenden ötürü “güçlü bir topluluk algısı yaratan ve anlamlı yaşam tarzı tercihlerine vurgu yapan” görsellerin büyük yankı uyandıracağına işaret ediyor. Markalar ve bilinçli tüketiciler arasında güçlü bir bağ oluşturabilen, toplulukların gücünü yansıtabilen markalar parlayacak gibi gözüküyor.

Görselliğin çok boyutlu olduğunu belirten Milis, bu trendlerin tüm alanlara sirayet edeceğinin ve yapılabilecek en büyük hatanın görselliği tek boyutlu olarak algılamak olacağının altını çiziyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.