Adidas’tan spora karşı farkındalık girişimi

Marka, Hindistan'da spor dallarına karşı farkındalığı artırmak için kolları sıvadı.

29.06.2017 - 15:51 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Adidas'tan spora karşı farkındalık girişimi

Adidas, Hindistan’da farklı spor dallarına yönelik farkındalığı artırmak için #FanTheFire adlı bir girişim başlattı. Girişim kapsamında yayınlanan reklam filminde, 2018 Kış Olimpiyatları Artistik Buz Pateni’nde madalya için yarışan Hindistan’ın tanınmış atletlerinden 18 yaşındaki Nishchay Luthra’nın hikâyesini annesinin ağzından dinliyoruz.

Hindistan’da kriket yaygın bir spor dalı olarak varlığını sürdürse de futbol, tenis, badminton gibi diğer spor dalları da popülerliğini artırmış durumda. Ülkede spora olan ilginin önceki yıllara nazaran arttığını fark eden Adidas da bu farkındalığı sürdürülebilir kılmak ve ülkenin desteğine ihtiyaç duyan az tanınmış atletlere dikkat çekmek adına başlattığı #FanTheFire kampanyasıyla gelecek nesillere spor yapmaları için ilham kaynağı olmayı amaçlıyor.

Adidas, bir yandan Nishchay Luthra üzerinden Hintli sporcuların başarıya ulaşma yolunda verdikleri zorlu mücadeleyi anlatırken diğer yandan Hintli sporcular adına farkındalık oluşturarak sporcu adaylarını desteklemeye davet ediyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Adidas
  • Reklam Ajansı: Cheil Worlwide India
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.