adidas Reebok’ı sattı

adidas, Reebok'ı 2,5 milyar dolar karşılığında Authentic Brands Group'a sattığını açıkladı.

13.08.2021 - 14:54 | Simge Şenses

Adidas Reebok'u sattı

adidas, alt markası Reebok‘ı 2,5 milyar dolar karşılığında satmak üzere Authentic Brands Group’la anlaşmaya vardığını duyurdu.

Reebok’ı 2006 yılında 3,8 milyar dolara satın alan ve 10 yıldan uzun süredir markanın performansını artırmaya çalışan adidas, Authentic Brands Group ile vardığı anlaşmanın 2022’nin ilk çevreğinde tamamlanmasını bekliyor.

Authentic Brands Group, son yıllarda Brooks Brothers, Aéropostale ve Forever 21 gibi iflas etmiş markaları da çatısı altında toplamış ve geçtiğimiz ay halka arz başvurusunda bulunmuştu.

Danışmanlık firması GlobalData Retail Direktörü Neil Saunders gelişmeyi, “Sorunun bir kısmı, adidas’ın Reebok’ı nasıl konumlandırmak istediği konusunda net davranmamasıydı. Sonuç olarak, ne spor profesyonellerince ne de athleisure akımını takip edenler tarafından tercih edilen bir marka haline gelmedi” sözleriyle yorumladı. Saunders, satınalmanın Authentic Brands Group için büyük anlam ifade ettiğini ve Amerikan perakende sektöründeki konumunu güçlendirecek bir adım olduğunu da belirtti.

Kaynak: AdAge, CNN Business

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.