MediaCat

Adel’e yeni pazarlama direktörü

Adel Kalemcilik’in pazarlama operasyonlarına liderlik edecek isim belli oldu.

1969’dan bu yana Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Adel Kalemcilik’te pazarlama direktörlüğüne Murat Büyükkucak getirildi.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra London School of Economics Siyaset Bilimi Enstitüsü’nde yüksek lisans programını bitiren Murat Büyükkucak, profesyonel iş hayatına 2003 yılında Starcom’da stratejik planlama uzmanı olarak başladı.

Mondelēz International’da marka müdür yardımcısı, Coca – Cola’da ve Novartis’te marka müdürü olarak görev alan Büyükkucak, üç yıl boyunca British American Tobacco Türkiye’de ve sekiz yıl boyunca Vodafone Türkiye’de farklı üst düzey pozisyonlarda görev yaptı. Ardından iki yıl süreyle iyzico’da CMO görevini üstlenen Büyükkucak, Adel Kalemcilik’te pazarlama direktörü olarak göreve başlamadan önce Akbank’ta marka yönetimi bölüm başkanı olarak marka ve iletişim hedeflerinin belirlenmesi, vizyon, misyon ve stratejiler doğrultusunda aksiyon planlarının hayata geçirilmesinden sorumluydu.

Büyükkucak, sektördeki 54’üncü yılını geride bırakan Adel Kalemcilik’te göreve başlamaktan dolayı duyduğu mutluluğu, “Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye ürünleri üreticisi konumunda ve 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapan Adel Kalemcilik’i yakından takip ediyordum. Şirketin hem yurtiçinde hem yurtdışında yürüttüğü pazarlama stratejisini genç ve dinamik bir ekiple daha da ileriye taşımak için çalışacak olmak heyecan verici” sözleriyle ifade etti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.