Acil durum tweet’leri geliyor

Kamu kuruluşları ve NGO’lar için ‘Twitter Alerts’

30.09.2013 - 14:00 | Haluk Kasarcı

Twitter yeni servisi Twitter Alerts’i duyurdu. Twitter Kullanıcılarını doğal afet ve benzeri acil durumlar hakkında gerçek zamanlı olarak uyarmak için tasarlanan uygulama şimdilik ABD, Kore ve Japonya’da kullanılıyor.

Özellikle doğal afet gibi standart iletişim yöntemlerinin sekteye uğradığı durumlarda daha büyük önem arz edecek olan Twitter Alerts, kullanıcılara ya direkt olarak SMS’le ya da iOS veya Android kullanan telefonlara gelen iletilerle acil durumlar hakkında haber verecek. Alerts’ten gelen tweet’lerin arzu edilen dikkati çekmesi için yanlarında turuncu renkli bir zil logosu yer alıyor. Kullanıcılar diledikleri kuruluşların hesaplarına girerek alarm alıp almamak konusunda da seçim yapabiliyor.

Halihazırda ABD, Kore ve Japonya’daki bazı kurumlara tanınan ‘alarm bildirme’ fırsatı kısa süre sonra kamu kuruluşları ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar aracılığıyla daha geniş kitlelerin kullanımına açık hale gelecek.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.