Abercrombie & Fitch’ten MTV’ye şaşırtan teklif!

Abercrombie & Fitch, oyuncu Michael Sorrentino’nun kıyafetlerini giymemesi için yüklü bir para önerdi.

19.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Abercrombie & Fitch, oyuncu Michael Sorrentino’nun kıyafetlerini giymemesi için yüklü bir para önerdi.

Abercrombie&Fitch (A&F), markasına zarar verdiği gerekçesiyle reality şov “Jersey Shore”un oyuncusuna, ürünlerini kameralar önünde giymemesi için para teklif etti. MTV’de, sekiz ev arkadaşının hayatını ekrana taşıyan programın ana teması “guido” denilen, bir anlamda görgüsüz kimlikleri sergilemek. İtalyan asıllı guido’lar, meslek sahibi olmadığı halde yüksek özgüven sahibi, kişisel bakımına düşkün, spor yapan kişilerden oluşuyor. Programda The Situation lakaplı Michael Sorrentino, sürekli A&F markalı kıyafetler giyiyor.

Programda hırçın tavırlarıyla da ünlenen Sorrentino için özel olarak geçilen açıklamada A&F; “Programın eğlence amaçlı olduğunun farkındayız. Fakat, Sorrentino’nun ürünlerimize düşkünlüğü markamızın ruhuyla bağdaşmıyor, diğer müşterilerimizin de bu durumdan rahatsız olacağından kaygılıyız” dedi. A&F, Sorrentino dahil olmak üzere tüm program ekibine başka bir markayı kullanmaları karşılığında ciddi bir rakamda ödeme yapacağını belirtti. MTV yayın tarihinin ortalama 1 milyon 300 bini aşkın izleyiciyle en fazla takip edilen programı olan Jersey Shore’a yapılan teklife henüz yanıt gelmedi.

Dipnot

A&F, kuruluşundan bu yana ırkçı ve ayrımcılık suçlamalarıyla sayısız kez dava edilmiş ve çalışanlarına uyguladığı ırkçı politika nedeniyle Eşit İstihdam Fırsatı Komisyonu’na (EEOC) 40 milyon dolar tazminat ödemeye mahkûm edilmişti.

Milliyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.