ABD’li polislerden şaşırtan PR

Amerikan polisi itibar tazeliyor.

10.12.2014 - 11:33 | Arzu Nilay Kocasu

ABD'li polislerden şaşırtan PR

Birer iktidar temsili ve sözcüsü olarak polisler, çoğu toplumda çekinilen ve özdeşleşme kurmakta güçlük çekilen figürler olarak belirirler. Bilhassa son dönemlerde yaşanan toplumsal infiallerin neticesinde ABD’de itibarını iyiden iyiye yitiren müessesenin imajına ufak bir rötuş çekmenin de zamanı gelmişti şüphesiz. Hal böyleyken, her Noel seçtiği bir grubun itibarını yükseltecek bir video çalışması kurgulayan televizyon kanalı UPtv’nin 2014’te Michigan eyaletinden Lowell Polis Departmanı‘nı seçmesi makul bir karar gibi gözüküyor.

Çeşitli bahanelerle, ceza kesmek üzere durdurdukları şoförlerle girdikleri ufak sohbetlerde onların Noel için ne hediye almayı düşündüklerini öğrenen polisler, o esnada arka planda çalışan ekibin bahsi geçen hediyeleri kendilerine ulaştırmalarıyla şoförlere ceza yerine hediye verdiler. Elbette, polisten hediye almaya ve belki de özel bir sebep olmaksızın samimiyet görmeye alışkın olmayan ve üstelik kendilerine ceza kesilmesini bekleyen vatandaşların şaşkınlık ve sevinçleri projenin -en azından kenara çektikleri şoförler nezdinde- başarılı olduğunu düşündürüyor. Öte yandan, projenin toplumun tüm kesimlerinde hoş bir sıcaklık duygusu yaratacağını düşünmek ise biraz fazla iyi niyetli kaçabilir.

Kaynak: USA Today

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.