Abdi İbrahim, Suudi Arabistan pazarında

Marka, Suudi Arabistanlı ilaç firması ile stratejik lisans anlaşması imzaladı.

13.11.2014 - 15:17 | MediaCat

Abdi İbrahim

Abdi İbrahim, uluslararası pazarlardaki büyüme politikası doğrultusunda Suudi Arabistan‘da faaliyet gösteren ilaç dağıtım şirketi Banaja Holding‘in üretim ve pazarlama firması Deef ile stratejik lisans anlaşması imzaladı. Marka, bu stratejik işbirliği kapsamında Suudi Arabistan’da 5 yıl içinde 55 milyon dolarlık pazar elde etmeyi hedefliyor.

Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut, anlaşmaya ilişkin açıklamasında; “İki şirket arasındaki güven ve iyi niyete dayalı profesyonel ilişkimiz, yapılan anlaşma ile yepyeni bir platforma taşınıyor. Gerek insan sağlığına hizmet misyonumuz gerekse global bir oyuncu olma yolundaki vizyonumuz açısından büyük önem taşıyan bu anlaşma ile çoğunluğu kalp ve damar sağlığı, merkezi sinir sistemi ve solunum alanında Türkiye’de lider olan 8 ilacımızın 19 farklı formunu değerli partnerimiz Deef’in tesislerinde üretimini gerçekleştirirken, bunun yanında 3 ilacımızın 7 farklı formunun da ihracatını yapıyor olacağız” ifadelerini kullanıyor.

Abdi İbrahim, Suudi Arabistan pazarında

Deef ile gerçekleştirilen stratejik lisans anlaşmasının, her iki firma adına da bir kilometre taşı olacağına inandığını belirten Abdi İbrahim CEO’su Süha Taşpolatoğlu ise; “Deef ile yaptığımız ortaklık kapsamında, önümüzdeki 5 yıl içinde 55 milyon dolarlık pazar elde etmeyi hedefliyoruz. Bu ortaklık ile Abdi İbrahim olarak kısa vadede Suudi Arabistan pazarında, uzun vadede ise diğer Körfez Ülkeleri piyasalarında yer edineceğiz” diyor.

Fotoğraf: Caner Cangül/Panoramio

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.