MediaCat

Wall Street Journal Türkiye kapanıyor

Dow Jones, WSJ Türkiye ve Almanya’nın yayınına son verme kararı aldı.

Wall Street Journal Türkiye kapanıyor

Rupert Murdoch‘ın kurucusu ve CEO’su olduğu News Corporation‘ın bir birimi olan Dow Jones & Company‘ye bağlı olarak çalışan Wall Street Journal, Türkiye ve Almanya yayınlarını sonlandırma kararı aldığını duyurdu. Duyuruda ABD’de faaliyet gösteren bir radyo istasyonunun, iş ortağı gazetelerle birlikte dağıtılan bir Pazar ekinin ve The Denver Post gazetesinin de kapatıldığı ifade ediliyor.

Wall Street Journal’ın Türkçe internet sitesi yayına 2 Nisan 2013 Salı günü başlamıştı. Çatı şirket Dow Jones’un kararı ile birlikte yayın organı, ikinci yılını dolduramadan hayatını sonlandırmış oldu. Wall Street Journal’da yer verilen haberde alınan bu karar sonucunda tüm birimlerde 50-60 çalışanın işlerini kaybedeceği belirtiliyor.

News Corp, geçtiğimiz hafta yayınladığı bir duyuru ile bilgi servislerinden elde ettiği gelirlerin son çeyrekte, bir önceki yılın aynı dönemine oranla, yüzde 3 düşüş gösterdiğini açıklamıştı. News Corp, abonelik ve satışlardan elde edilen gelirleri yükseliş seyrinde olsa da, reklamlardan elde edilen gelirlerin düşüş eğiliminde olduğunu söylüyor. Bilgi servisleri, yaklaşık 5 bin kişiyi istihdam eden News Corp’un toplam gelirlerinin üçte-ikisini oluşturuyor.

Kaynak: Wall Street Journal

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.