ABD’de zirvenin yeni sahibi BeReal

Doğallıktan yana sosyal medya uygulaması ABD'de App Store'un en çok indirilen uygulaması oldu.

26.07.2022 - 12:22 | Sencer Uçar

Anti-Instagram olarak bilinen, kullanıcıların fotoğraflarını doğal hâliyle paylaştığı sosyal medya uygulaması BeReal, son dönemdeki yükselişle birlikte ABD’de App Store’un en çok indirilen uygulaması oldu.

Sensor Tower verilerine göre Haziran ayı itibarıyla App Store’da en çok indirilenler arasında boy göstermeye başlayan Fransa menşeli BeReal, uygulamadaki çökmelere rağmen 11 Temmuz haftasında 1,7 milyon indirmeye ulaştı ve 14 Temmuz’dan bu yana neredeyse her gün ABD’nin en popüler uygulaması olmayı başardı.

BeReal’da kullanıcılara fotoğraflarını paylaşmaları için günde yalnızca bir defalığına iki dakika süre tanınıyor. Instagram ya da Snapchat gibi rakiplerinde sunulan filtreler BeReal’da mevcut değil. Fotoğraf çekme vaktinin geldiği uyarısını yapan bildirimin ardından fotoğraf çekilirken ön ve arka kamera eşzamanlı devreye giriyor ve iki fotoğraf çekilmiş oluyor. Adından da anlaşılacağı üzere uygulama herkesi doğallığa ve samimiyete davet ediyor.

Kurucusunun eski bir GoPro çalışanı olan Alexis Barreyat olduğu 2020 doğumlu BeReal, 2021 yılında 30 milyon dolar yatırım almıştı. Insider’a göre şirketin tahmini değeri 600 milyon dolar.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.