MediaCat

ABD Başkanlık Seçimleri’nde pokéstrateji dönemi

Pokémonlar başkanlık yarışında.

ABD Başkanlık Seçimleri’nde pokéstrateji dönemi

Pokémon GO’nun -Pokémon’un mirasını da sırtına alarak- kısa sürede ne kadar çok insanı kendisine bağımlı kıldığı malumunuz. İnsanların oyuna gösterdikleri ilgi bu denli büyük olunca, Pokémon GO, markalar gibi siyasetçilerin de üzerinden söylem üretebilecekleri veya en azından oy verebilecek belirli bir hedef kitleye ulaşabilecekleri kıymetli bir araç konumuna erişti.

ABD’de süren başkanlık yarışının en önemli figülerinden Hillary Clinton ve Donald Trump da bir şekilde Pokémon GO’ya bulaşan isimlerden.

Hillary Clinton Madison Park Pokestop & PokeGYM’de düzenledikleri Gotta Catch ‘Em’ All isimli bir etkinlikle tüm Pokémon GO severleri Ohio Lakewood’da bir yandan Pokémon avlayıp dövüştürürken diğer yandan seçimler için kayıt yaptırıp kendisini biraz daha yakından tanımaya davet ededursun, Washington Examiner’a konuşarak Pokémon GO için vakti olmadığını söyleyen Donald Trump da kamuoyuyla Hillary Clinton’ın Pokémon olarak yer aldığı bir video paylaşarak gündemden kopmadığını belli etti.

Siyasilerin pokéstratejisi hedef kitlelerinde ne denli etki bulur bilinmez ama Pokémon GO’nun her halükarda kazanacağı şimdilik aşikar gözüküyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.