9GAG’ten gelecek nesillere miras: Mizah Anıtı

En sevilen mim ve görselleri bir anıta nakşedip çöle gömen 9GAG, günümüz insanlarının mizah anlayışını gelecek nesillere bırakma arzusunda.

11.05.2017 - 15:01 | Sultan Öncü Arslanoğlu

9GAG'ten gelecek nesillere miras: Mizah Anıtı

Geliştirdiğimiz üst düzey mizah anlayışımız 9GAG sayesinde artık evrende bir toz bulutu halinde yok olmaya mahkum değil. Dokuzuncu yılında insanlığa bir miras bırakmak için kolları sıvayan platform, bu amaç doğrultusunda gelecek nesillere bizlerin ne denli esprili ve komik yaratıklar olduğumuzu anlatacak yaratıcı bir işe imza attı.

9GAG’in Fun Legacy başlığıyla hayata geçirilen kampanyası kapsamında mimlerle örülü bir anıt hazırlandı. Hazırlık aşamasında oldukça hummalı bir çalışma gerçekleştirilen anıt için 100 farklı ülkeden 650 bin kişinin oylamasıyla en sevilen mim ve görseller belirlendi: Dick Butt, Friendzone, We need AIR support, World vs USA, PPAP, Doge (Shiba inu), Shit just got real, Hardest name in Africa ve Nusret’in meşhur hareketi Salt Bae. Yaratıcı süreçlerinden LOLA MullenLowe Barselona’nın sorumlu olduğu kampanyada, mim ve görsellerin anıta işlenmesi için ise heykeltraş Antonio Soler ile çalışıldı.

9GAG'ten gelecek nesillere miras: Mizah Anıtı

9GAG'ten gelecek nesillere miras: Mizah Anıtı

Tüm bu işlemlerin ardından, internet kullanıcılarının sıklıkla kullandıkları esprileri gelecek nesillere aktarabilmek; daha doğrusu bir akıma dönüşen hareketleri, görselleri, esprileri mantık çerçevesinde anlatabilmek amacıyla işe koyulan 9GAG için tasarlanan 4 metre uzunluğunda ve 24 ton ağırlığındaki devasa anıt bir çöle gömülerek gelecek nesillere miras bırakıldı.

9GAG'ten gelecek nesillere miras: Mizah Anıtı

9GAG'ten gelecek nesillere miras: Mizah Anıtı

KÜNYE

  • Reklamveren: 9GAG
  • Reklamveren Temsilcileri: Rachel Wong, Lilian Leong
  • Reklam Ajansı: LOLA MullenLowe, Barselona, İspanya
  • CCO: Chacho Puebla
  • ECD: Nestor García, Nacho Oñate
  • Post Prodüksiyon Şirketi: LastCrit
  • Prodüksiyon Şirketi: Story
Kaynak: Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.