9. Kırmızı’nın birincileri belirlendi

Bu yıl 9.’su düzenlenecek olan Kırmızı Ödülleri için geri sayım başladı. 9 Şubat 2012 Perşembe günü gerçekleşen jüri toplantısında, jüri üyeleri birbirinden başarılı reklamları elerken oldukça zorlandı.

14.02.2012 - 00:00 | MediaCat

2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı Ödülleri’nin 9.’su için geri sayım başladı.9. senesinde, Türkiye genelinde 60 ajanstan 605 reklam içeren 484 başvuru yapılan yarışmanın jüri toplantısı 9 Şubat 2012 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Kırmızı jürisinin bu yılki jüri başkanlığını DDB&Co. Ajans Başkanı ve Yaratıcı Yönetmeni Karpat Polat üstlenirken, jürinin moderatörlüğü ise oy kullanma hakkı bulunmayan, Kırmızı Ödülleri Koordinatörü Gürül Öğüt tarafından yapıldı.

Türkiye genelinde başarılı reklam ajanslarının yaratıcı ekip ve başkanlarının yanı sıra Türkiye’nin önemli markalarının yetkililerinin de katılımıyla oluşan Kırmızı jürisi, katılan işleri büyük bir özenle seçti. Büyük heyecanların yaşandığı jüri toplantısında, yarışmaya katılan işler "yaratıcılık ve uygulamadaki başarı" kriterine göre değerlendirilirken; jüri üyeleri, katılan ilanları elerken oldukça zorlandılar. 

Sabah 09:00’da başlayan jüri toplantısı, dört aşamalı değerlendirme sonucunda akşam 23:00’de, büyük ödül Kıpkırmızı’nın seçilmesiyle son buldu. Ödüller, 29 Şubat 2012 tarihinde, Hilton Convention & Exhibition Center’da düzenlenecek olan 9. Kırmızı Reklam Ödülleri gecesinde sahiplerine kavuşacaklar.

Kırmızı jürisi, 9. yılında şu isimlerden oluştu:  Karpat Polat (DDB&Co.), Alper Üner (Grey İstanbul), Ayhan Ölçer (Borusan), Bahadır Demir (Mey İçki), Cihan İşbaşı (Graphx), Elif Önay (DraftFCB), Emre Noyan (Lowe Tanıtım Hizmetleri), Gürül Öğüt (Moderatör – Kırmızı Ödülleri), Güven Borça (Markam Danışmanlık), Hakan Yeğen (Innocean Worldwide Türkiye), İdil Akoğlu Ergülen (Markom Leo Burnett), Metin Aşçıoğlu (Eurp RSCG), Murat Akdağ (Migros), Seba Gacemer (Eviya), Yıldız Dağıstani (Aegis Grup)
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.