MediaCat

4129Grey Ogilvy ağına katıldı

Faaliyetlerini Ogilvy 4129 adıyla sürdürecek olan ajansın CEO’luğunu Leslie Krespin üstlenecek.

Geçtiğimiz günlerde Cannes Lions’ta Yılın Network’ü unvanını elde eden Ogilvy, Türkiye’ye yatırım yapma kararı aldı ve tam hizmet ajansı 4129Grey, Ogilvy ağına bağlandı. Cat Report’a göre Türkiye’nin en yaratıcı ilk üç ajansı arasında yer alan ajans, faaliyetlerini Ogilvy 4129 adıyla devam ettirecek.

Ogilvy 4129 bu değişiklikle birlikte lokal yeteneklerini Ogilvy network’ünün uzmanlığıyla destekleyecek, markalar ve toplum için etki yaratacak birleşik bir yapının parçası haline gelecek ve Ogilvy’nin gelecek odaklı tüm müşterileri için bölgesel bir üs olarak konumlandırılacak.

Yaratıcılık, veri, teknoloji ve yapay zekâyla desteklenen, tasarım aracılığıyla tüketiciyle uzun soluklu ve değerli ilişkiler yaratmaya odaklanan Ogilvy One, bu yeni yapıyla birlikte artık Türkiye’de de faaliyete geçmiş olacak. Ogilvy PR ise network’ün uzmanlığıyla daha da güçlenerek medya ve etki yaratımı konularında hizmet vermeye devam edecek.

Yeni grubun CEO’luğunu, bugüne kadar ajansın COO’luğunu yürüten Leslie Krespin üstlenecek. Sami Basut (CCO), Emre Süvari (CDO), Bora Özkan (CFO), Gül Altan Yeltik (Ogilvy PR GM), Fulya Özarı (Ogilvy One GM) ve Nurcan Yıldız (GRAM GM) da daha önce olduğu gibi liderlik ekibinde yer alacak.

Yeni dönemde girişimcilik ve yatırım sektöründe heyecan verici fırsatlara odaklanacak olan 4129Grey Kurucusu ve CEO’su Alemşah Öztürk, “4129’u kurduğumda yenilikçilik ve yaratıcılıktan beslenen benzersiz yapımız, müşterilerimiz için fark yaratan sonuçlar ortaya koyan en iyi yaratıcı ajanslardan biri olmamızı sağladı. Bu yolculuk boyunca beni destekleyen tüm müşterilerimize ve ekibime teşekkür ederim. 17 yılın ardından ajansı, yaratıcılığı ve yenilikçiliği sürdüreceklerine gönülden inandığım arkadaşlarımın güvenilir ellerine bırakmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Ogilvy EMEA CEO’su Patou Nuytemans, “Türkiye’de sektör için heyecan verici bir dönemden geçiyoruz. Derin dijital uzmanlığı, inovasyon ve tasarım alanlarındaki tecrübesi ve güçlü temeli sayesinde Ogilvy 4129’un potansiyeli çok yüksek. Ogilvy network’ü olarak markalar için büyük etki yaratacak fikirlerin peşinde koşarken Türkiye ofisimiz başarılarımızda önemli bir rol oynayacak” açıklamasında bulundu.

Ogilvy 4129 CEO’su Leslie Krespin, “Markalarımıza önemli faydalar sağlayacak olan Ogilvy ağına katılmaktan heyecan duyuyoruz. Yaratıcılık, inovasyon, halkla ilişkiler ve etki yaratımı, müşteri deneyimi ve ilişki tasarımı alanlarındaki yeteneklerimizi Ogilvy uzmanlığıyla daha da ileri taşıyarak, markalarımızı büyütecek yaratıcı fikirler ortaya koymaya devam edeceğiz” dedi.

WPP Türkiye Ülke Müdürü Arzu Ünal ise, “Efsane Ogilvy, tüm gücü, yaratıcılığı ve inovasyondaki uzmanlığıyla Türkiye’yi bölge için bir hizmet üssü, müşterilerimiz içinse yaratıcılık ve teknolojinin birleştiği bir merkez haline getiriyor. Ogilvy ile bu yeni dönemi dört gözle bekliyor ve WPP’nin kıymetli ve deneyimli liderlik ekibini, bu heyecan verici yolculuklarında desteklemek için sabırsızlanıyorum” açıklamasında bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.