MediaCat

Gölgeleri aydınlatan ayna billboard

İsveçlilerin güneşin tadını daha fazla çıkarabilmesini isteyen IKEA’dan gölgelere meydan okuyan çalışma.

Yaz günlerinde havanın kimi zaman soğuk kimi zaman kestirilemez olduğu İsveç’te IKEA, vaktini dışarıda geçirenlerin (ve dış mekân mobilyalarının) güneşin tadını olabildiğince çıkarabilmeleri için harekete geçti.

IKEA’nın Åkestam Holst NoA imzalı aktivasyonu, Stokholm’deki kafelerin gölgede kalan açık alanlarını billboard aynalarıyla güneşle buluşturuyor. Ayna modeli Nissedal’ın tanıtıldığı çalışmada dev aynalar, GPS motoru sayesinde doğru açıyı yakalayarak güneş ışığını kafelerin gölge kısımlarına yansıtıyor.

Şehirdeki birkaç kafede başlatılan kampanyanın yaz boyunca devam etmesi bekleniyor.

IKEA İsveç Pazarlama İletişimi Lideri Jonas Westberg, “Güneş çıktığında dış alanların ne kadar kalabalık olabildiğini biliyoruz. Aynı zamanda IKEA dış mekân mobilyalarının gölgede boş ve tek başlarına durduklarını görmek de bizim açımızdan üzücü. İnsanlara güneşin tadını çıkarabilecekleri daha fazla alan sunmak ve dış mekân mobilyalarının daha fazla kullanılmasını sağlamak için hem ziyaretçiler hem kafe sahiplerince takdir edilen bu girişimi hayata geçirdik” diyor.

IKEA kampanyalarında genellikle ürünün başrolde yer aldığını ve bu kez başrolün biraz fazlaca parlayan Nissedal aynası olduğunu söyleyen Åkestam Holst NoA Art Direktörü Michal Sitkiewicz, “Özünde IKEA’nın savunucusu olduğu şeyi temsil eden basit bir inovasyon: birçok insan için akıllı çözümler” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.