‘3G teknolojisinin Türkiye için gerekli’

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, Üçüncü Nesil Mobil İletişim Sistemleri

10.01.2008 - 13:48 | MediaCat

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, Üçüncü Nesil Mobil İletişim Sistemleri (3G) teknolojisinin Türkiye için gerekli ve elzem bir konu olduğunu düşündüklerini söyledi.

Kocabaş, insana yatırım yaparak iş alanında fark yaratmayı kendine temel öncü olarak belirleyen Turkcell’in, 2008 yılında da hayatı kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini belirtti.

Turkcell’in yürüttüğü çalışmalarla Türkiye’ye değer katmaya devam edeceğini ifade eden Kocabaş, “Türkiye’nin temel sorunları arasında istihdam sorunu bulunmaktadır. Turkcell grup şemsiyesinde 9 bin kişiyi istihdam ediyoruz. 11 bin kişiyi istihdama gidecek yapımız var. Doğru teknolojiyi kullanarak, yeni çalışma alanları oluşturmak için uğraşıyoruz” dedi.

Kocabaş, Üçüncü Nesil Mobil İletişim Sistemleri (3G) kurulmasını öngören ihalenin bir süre önce Telekomünikasyon Kurumunca iptal edildiğini anımsatarak, “Şu anda hepimiz bekliyoruz. 3G Telekomünikasyon Kurumu ve Ulaştırma Bakanlığının gündeminde olan bir konu. 3G hayatımızda olmalı” diye konuştu.

Batıya bakıldığında bir takım teknolojilerin ve regülatif süreçlerin hayatın içinde olduğunu ve olacağını gösterdiğini ifade eden Kocabaş, şöyle devam etti:
“Bizim temel gündemimiz hayata bağlanmak için çözümler bulmak. Enerjiyi, koşuşturmacayı, hızı hepimiz hissediyoruz. 3G teknolojisinin Türkiye için gerekli ve elzem olan bir konu olduğunu düşünüyoruz. 3G’yi 2008’de gündemimizde görüp görmeyeceğimizi ya da gündemde nasıl şekilleneceğini henüz bilmiyoruz. Türkiye’nin en kaliteli, en mobil ve hızlı iletişime bir an önce geçmesi gerektiğine inanıyoruz.”

Kaynak: Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.