2021'in en iyi manşetleri

2021’in en iyi manşetleri

Zor geçen bir yılda yaşanan trajedilerin manşetlere yansıması kaçınılmaz. Bu yıl önceki yıllardan farklı bir kararla, her birini “Yılın Manşeti” sıfatıyla yalnızca üç manşet seçen jürinin az ama öz seçkisinde de 2021 karanlığının izleri var.

06.01.2022 - 12:52 | MediaCat

2007 yılından bu yana her yıl ocak ayında okurla buluşturduğumuz Yılın Manşetleri, 2021 edisyonuyla karşınızda.

Önceki dönemlerde MediaCat Yazı İşleri tarafından jüriye bir ön elemeyle sunulan manşetler bu yıl ön elemenin ardından dijital ortamda bizzat jüri tarafından oylandı ve ikinci elemeyi tamamlayan kıymetli jüri, en iyileri MediaCat ofisinde bir araya gelerek belirledi. 14 ulusal gazetenin 1 Aralık 2020 – 30 Kasım 2021 tarihleri arasındaki manşetleri arasından MediaCat Yazı İşleri tarafından yapılan ilk elemeyle 147 gazete manşeti belirlendi. İlk elemenin ardından jürinin online oylamasıyla manşet sayısı 45’e düştü. 2021’in en iyi manşetlerinde 10 gazete manşeti yerine her biri jürinin oybirliğiyle Yılın Manşeti unvanına kavuşmuş üç manşet boy gösterdi.

Yılın en iyi gazete manşetlerinin değerlendirme sürecinde manşetin sözlü ifade gücü ve çarpıcılığı, merak uyandırması, espri barındırması, nefret söylemi içermemesi ile genel görsel ve estetik kriterleri göz önünde bulunduruldu.

2021’in kâğıttaki en iyi yansımalarını belirleyen jüri şöyleydi: MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, Rafineri Kurucu Ortağı Ayşe Bali, Excel İletişim ve Algı Yönetimi CEO’su Burçak Taşkın Yurdakul, FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, Havas Worldwide İstanbul CCO’su Ergin Binyıldız, UNDP Türkiye İletişim Bölüm Başkanı Dr. Faik Uyanık, Deeper Yönetici Ortağı İhsan Özçıtak, Oksijen Yazı İşleri Yöneticisi Tayfun Devecioğlu, Gazeteci Tunca Öğreten ve Gazeteci Şelale Kadak.

Yılın Manşetleri

MİNNETTARIZ

Milliyet, 14 Mart 2021

Tüm dünyayı mağdur eden Covid-19’dan en büyük yarayı alan kesimlerden biri sağlık çalışanlarıydı. 14 Mart Tıp Bayramı’nda, pandemide hayatını yitiren 387 sağlık çalışanının isimlerini “Minnettarız” diyerek ilk sayfasına taşıyan Milliyet’in manşeti jürinin övgüsüne mazhar oldu.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.