MediaCat

2019’un en çarpıcı manşetleri

2007 yılından bu yana sürdürdüğümüz Yılın Manşetleri bu yıl da her biri alanında uzman jüri üyelerinin özverili çalışmasıyla belirlendi. Jürinin nazarında yılın en iyi 10 manşetinde gündem ağırlıklı olarak ekonomiydi.

2019’un en çarpıcı manşetleri

2007’den bu yana her ocak sayısında geride kalan yılın yazılı basındaki enlerini belirlemek üzere hazırladığımız Yılın Manşetleri çalışması bu yıl da alanlarında uzman, çok değerli jüri üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

15 ulusal gazeteden 5 bin 475 manşetin MediaCat Yazı İşleri Ekibi tarafından ön elemeden geçirilip, toplamda 135 manşetin değerlendirildiği çalışmada 01 Aralık 2018 – 30 Kasım 2019 tarihleri arasındaki gazete manşetleri değerlendirmeye alındı. Yılın manşeti haricindeki manşetler yayın tarihine göre kronolojik olarak sıralandı.

Jüri üyeleri

Bu yılki jüri şu isimlerden oluştu: Medyaevi Medya İlişkileri Grup Direktörü Barış Durukan, Bilimkurgu Yazarı & Bilimsel Şüpheci Tevfik Uyar, Gazeteci Nilay Örnek, Ipsos Türkiye CEO’su Sidar Gedik, InStyle Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bahar Kader, Reklamcı Levent Erden, Hürriyet Gazetesi Yayın Direktörü Emre Oral, Concept Kreatif Direktörü Kerem Özkut, Gazeteci Ferhat Boratav, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Emirhan Çelikbilek ve MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan.

Ayaktakiler: Emirhan Çelikbilek, Emre Oral, Kerem Özkut, Nilay Örnek, Levent Erden, Tevfik Uyar, Barış Durukan
Oturanlar: Bahar Kader, Pelin Özkan, Ferhat Boratav, Sidar Gedik

Değerlendirme kriterleri

Jüri geride kalan yılın en çarpıcı manşetlerini belirlerken aşağıdaki kriterleri gözetti:

  • Manşetin sözlü ifade gücü ve çarpıcılığı
  • Merak uyandırması
  • Espri barındırması
  • Nefret söylemi içermemesi
  • Genel görsel ve grafik estetik

Yılın Manşeti

BOYUN EĞME

Milliyet, 25 Kasım 2019

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre 2019’un 1 Ocak’ından 25 Kasım’ına kadar 404 kadın öldürüldü. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde birinci sayfasını bu vahim veriye ve Şule Çet başta olmak üzere öldürülen tüm kadınlara ayıran Milliyet, jürinin ortak kararıyla Yılın Manşeti unvanının sahibi oldu.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.