2017’ye damgasını vuran 10 ajans

Reklamverenin bütçe kesintilerine karşın yetkinliklerini bambaşka alanlarda zenginleştirmeyi bilenler, Ad Age'in Agency A-List'inde de yerlerini alıyorlar.

21.02.2018 - 13:21 | Tuğba Özögretmen

The Cat Report: 2016'nın en yaratıcı ajansları

Ad Age yaratıcılık, ödül, iş sonuçları, ajans kültürü ve gelir artışı gibi unsurlar üzerinden değerlendirerek neticelendirdiği Agency A-List’in 2017 listelerini paylaştı. Listenin zirvesinde Wieden & Kennedy var. Birbirinden farklı değerler üzerinden ayrışan bu 10 ajansın 2017’ye dair hikâyeleri hayli etkileyici.

1. Wieden & Kennedy

Wieden & Kennedy’nin Agency A-List’in zirvesinde yer almasının en büyük nedenlerinden biri “markalama”daki uzmanlığı. KFC’nin Colonel Sanders’ı için markalı bir dünya yaratan ve bu dünyanın etrafını, DC Comics kitabından meditasyon videolarına dek rengarenk fikirlerle ören ajansın bu başarısı, ABD’deki satışlarda üst üste 13 çeyrek artış sağladı.

2017'ye damgasını vuran 10 ajans

Fotoğraf: Robyn Twomey * Set tasarımı: Theresa Rivera * Makyaj & Saç: Diane Noorlander. MAC Cosmetics, Paul Mitchell and Dermalogica ürünleri kullanılmıştır.

2017’de, ABD’de 19 yeni müşteri kazanan ve 35 milyon dolar gelir elde eden Wieden & Kennedy’nin New York ofisi de son 23 yılının en iyi finansal dönemini geçirdi. Ajansın teknoloji birimi Lodge tarafından hazırlanan ve 90 dakika içinde kişiye özel spor ayakkabılar tasarlamaya imkân sağlayan ileri teknolojili enstalasyon Nike Live Design ve Portekizli rock grubu The Man için hazırlanan Feel It Still gibi interaktif müzik videoları da ajansın yetkinlik yelpazesinin neredeyse sınırsız olduğunu koyuyor ortaya.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.