2014’ü şekillendirecek 5 fütüristik trend

Trend takip merkezinin 2014 öngörüleri bilim kurgu filmini aratmıyor.

30.01.2014 - 09:38 | Tuğba Özögretmen

Trend takip merkezinin 2014 öngörüleri bilim kurgu filmini aratmıyor.

ABD menşeli trend takip merkezi Sparks & Honey, 2014’e ve önümüzdeki 2-3 yıla damgasını vuracak 5 temel trendi belirledi. İş yaşamı ve kültürel pratikler üzerinde etkisini hissettirecek olan trendlerin temel içgörüsü gerçek ve online dünya arasındaki sınırların belirsizleşmesine dayanıyor.

Muziplik

Markaların ‘muziplik’ kaygısı dikkat çekici boyutlara vardı. Trendin en güncel örneklerinden bazıları şöyle: Colorado merkezli Hapa Sushi adlı restoran, marihuananın yasallaşmasını fırsat bilerek farklı esrar türleriyle eşleştirilebilen bir menü hazırladığını duyurdu. Ancak nedendir bilinmez, kısa bir süre sonra bunun bir şakadan ibaret olduğu söylendi. Benzer şekilde Amazon kısa bir süre önce, siparişleri ulaştırmada pilotsuz uçak kullanımını- ki kimi çevrelerce oldukça komik bulundu- denediklerini duyurdu. Tüm bunların ardından, gerçek ve kurgu arasındaki sınırların belirsizleştiğini söylemek mümkün. Hatta bu tip muzip hamleler meşru bir pazarlama taktiği halini aldı bile.

2014’ü şekillendirecek 5 fütüristik trend: Muziplik

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz. Kaynak: Fast Company

1 2 3 4 5

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.