MediaCat

2014’te TV reklamları geçen yılın gerisinde kaldı

2014’te ekranda 28 bin saat reklam izledik…

2014’te TV reklamları geçen yılın gerisinde kaldı

Interpress bünyesinde faaliyet gösteren ve ülkemizde reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans‘ın televizyon reklamlarına yönelik araştırmasında, 1 Ocak 2014’ten bu güne kadar ekranlarda toplam 28.125 saat reklam yayınlandığı belirlendi. 2013 yılında ise aynı tarihler arasında ekranlarda yayınlanan reklam kuşakları 28.195 saate ulaşmıştı.

Nar Ajans’ın raporuna göre, geride bıraktığımız yıl boyunca ulusal kanallarda yayınlanan reklamlar arasında toplamda 4.016 saat süreyle gıda sektörü birinci sırada yer alıyor. Ayrıca; Ülker, Algida ve Eti‘nin sektörün en çok reklam veren ilk üç markası olduğu görülüyor. Nar Ajans, 2014 yılı incelemesinde telekomünikasyon sektörünün 2.874 saatle ikinci sırayı aldığını söylüyor. Nar Ajans’ın verileri Vodafone, Turkcell ve Avea‘nın bu sektörün reklamverenleri arasında ilk üçte yer aldıklarını gösteriyor.

Yıl boyunca yayınlanan ekrandaki reklamlar içinde 2.632 saat ile yayıncılık sektörünün üçüncü sırada bulunduğu; Star TV, Digiturk ve D-Smart‘ın sektörün en çok reklam veren ilk üç markası olduğunun ortaya çıkmış olması da yine raporun ilginç bir sonucu olarak öne çıkıyor.

Araştırmaya göre ekranda reklamı yayınlan 35 sektör içinde ilk on sırayı takip eden şu sektörler oluşturuyor; kozmetik ve kişisel bakım (2.504 saat), kamu kuruluşları ve siyasi partiler (2.212 saat), finans (1.795 saat), inşaat ve dekorasyon hizmetleri (1.523 saat), içecekler (1.475 saat), ev temizlik ürünleri ve şirketleri (1.299 saat) ve otomotiv, ulaşım araçları ve yan sanayi de toplamda (1.124 saat).

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.