MediaCat

2013’ün en beğenilen 20 reklamı

AdWatch verilerine göre 2013’ün en çok beğenilen 20 reklamı.

2013’ün en beğenilen 20 reklamı

Geçtiğimiz hafta 2013’ün en çok hatırlanan 20 reklamını paylaşmıştık. Bugün ise AdWatch verilerine göre 2013 yılında gerçekleştirilen yüzlerce reklamdan en çok beğenilen 20 reklamı paylaşıyoruz.

Yılın en beğenilen 20 reklamında ünlü kullanımının hatırlanma üzerindeki açık ve net etkisinin olduğuna dikkat çeken Ipsos ASI Reklam Araştırmaları Genel Müdürü Özlem Bulut, ayrıca kalplere dokunan duygusal temalarıyla da bu reklamların insanları etkilediğini belirtiyor. Bugüne kadar yaptıkları araştırmalardan damıttığı en önemli insight ne diye sorduğumuzda ise Özlem Bulut şöyle devam ediyor: “Bugüne kadar yaptığımız reklam araştırmaları gösteriyor ki beğeni hem reklamın hatırlanmasında hem de satın almaya ikna etmesinde önemli bir rol oynuyor”.

Adwatch araştırması Türkiye’nin en büyük araştırma şirketlerinden IPSOS tarafından düzenli olarak yapılıyor. Araştırma kantitatif yöntemle haftalık olarak gerçekleştiriliyor. Her hafta 300 / ayda 1200 kişi ile görüşülüyor. Görüşmeler, CATI (Bilgisayar destekli telefon anketleri) tekniği kullanılarak yapılıyor. Türkiye’yi temsil edecek şekilde 12 ilde gerçekleştirilen araştırmada; 15-60 yaş arası, AB, C1, C2, D ve E SES gruplarına mensup kadın ve erkekler ile görüşme gerçekleştiriliyor.

Geçtiğimiz yıl üretilen yüzlerce reklamdan en çok beğenileni, Anadolu Efes’in TBWA imzası taşıyan ‘Senden daha güzel’ isimli reklamı oldu.

1. Anadolu Efes: Senden daha güzel

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.