MediaCat

2 yıldızlı olması mümkün olmayan otel

Arjantinli TyC Sports’tan Dünya Kupası şampiyonluğunun yıldönümü için gülümseten kutlama.

Geçtiğimiz yıl FIFA Dünya Kupası’nı kazanan Arjantin, turnuva tarihindeki üçüncü şampiyonluğuna binaen formasındaki yıldız sayısını ikiden üçe yükseltmişti. Yıldönümünde milli takımın zaferini sıradışı bir yolla kutlamak isteyen spor kanalı TyC Sports, bunu yıldızların Dünya Kupası kadar önemli olduğu başka bir alanla, otelcilikle birleştiriyor.

Yaratıcı süreçleri Mercado McCann’in spor odaklı birimi FutLove imzası taşıyan altı dakikalık filmde tıpkı bir yıl öncesinin takımı gibi iki yıldızlı olan Hotel La Argentina’nın öyküsü ekrana taşınıyor. San Bernardo’daki otelin penceresinden bakıldığında ortada bir terslik yok ama adaşlığından ötürü artık yoluna iki yıldızla devam edebilmesi mümkün değil. En azından futbola gerçekten gönül vermiş Arjantinlilerin bu eksikliğe sessiz kalması söz konusu olamaz.

Ajans, Ad Age’e yaptığı açıklamada, “Farklı bir şey yapmak istedik. Maçlardan kesitlere yer vermektense azim, gurur, aile ve hayalleri gerçekleştirmenin güzelliğine dair iç ısıtan bir hikâye anlatmaya karar verdik. Ne de olsa FIFA Dünya Kupası’nın anlamı budur” diyor.

Filmde izlediğimiz herkes otelin gerçek çalışanları. Tek istisna ise otelin sahibi, kendisini bir aktör canlandırıyor ama yine de üçüncü yıldızı yerleştiren kişi olarak kamera karşısına geçiyor. Otel resmî olarak üçüncü yıldızını henüz alamasa da bu hayali devam ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.