MediaCat

15 yılda 20 milyon dolar

İş Bankası’yla 5 milyon dolarlık anlaşmaya varan Cem Yılmaz, son 15 yılda 7 markanın reklam yüzü oldu, 20 milyon dolar kazandı.

15 yılda 20 milyon dolar

Son 15 yılda 7 markaya reklam yüzü olan Cem Yılmaz, bu alandaki gelirlerini 20 milyon dolara çıkardı. Panasonic markasıyla reklam dünyasına adım atan Cem Yılmaz, son olarak Türk Telekom’dan İş Bankası’na transfer oldu. Yılmaz, bugüne kadar gıdadan GSM’e, akaryakıttan hazır giyime kadar birçok farklı sektörde reklam yıldızı olmayı başardı.

Cem Yılmaz bu reklam filmlerinde en çok Türk Telekom’dan gelir sağladı. 2007 yılından beri Türk Telekom’un reklam yüzü olan Cem Yılmaz, bu şirketten 8 milyon dolarlık gelir sağlamayı başardı. Yılmaz’ın İş Bankası’na ise 2 yıllığına 5 milyon dolarlık imza attığı belirtiliyor.

İlk G600’ü tanıttı
Cem Yılmaz, ilk reklam filmini 1997 yılında çekti. Panasonic markasının cep telefonu modelinin tanıtımında kamera karşısına geçen Yılmaz, Roger Forman adında bir bilim adamını canlandırdı. Cem Yılmaz, Panasonic’in G600 model cep telefonlarını tanıttıktan kısa bir süre sonra bu ürünün satışları önemli ölçüde arttı.

Askerlik öncesi
Cem Yılmaz’ın 2’nci reklam filmi ise Mavi Jeans oldu. Yılmaz, askere gitmeden kısa bir süre önce babası Arif Yılmaz ile birlikte kamera karşısına geçti. Ali Taran Creative Workshop’un hazırladığı bu reklam filminde Arif Yılmaz, oğlunu askere yolladıktan sonra pantolon ve otomobiline el koyduğu için sevinç çığlığı atan bir babayı canlandırıyordu. İki farklı reklam filminde oynayan Cem Yılmaz, Mavi Jeans’ten 250 bin dolara yakın gelir sağladı.

Tamamen duygusal
Cem Yılmaz, 2000’li yılların başında ise GSM şirketi Telsim’in reklamlarında oynadı. Yılmaz, bu reklamlarda "Tamamen duygusal" sloganını kullandı. Ajda Pekkan’ın da rol aldığı reklamlardan Cem Yılmaz’ın 1.5 milyon dolar kazandığı belirtildi. Yılmaz, Telsim markasıyla 3 farklı reklamda yer alırken, bu markayla yaklaşık 2 yıl çalıştı.

Doritos reklamı
Bugüne kadar en çok konuşulan reklam filmlerinden biri ise Doritos oldu. 2004 yılında Doritos için kamera karşısına geçen Cem Yılmaz, "Doktor" karakteriyle büyük beğeni topladı. Yılmaz, bu reklamlardan ise 2.4 milyon dolarlık gelir sağladı.

Hangi şirketten ne kadar kazandı
Mavi Jeans reklamlarından 250 bin dolara yakın gelir sağladı.
Telsim reklam kampanyasının yüzü oldu ve 1.5 milyon dolar aldı.
Doritos’tan, 2 milyon 400 bin dolar kazandı.
Opet reklamlarından 2 milyon 700 bin dolar gelir sağladı.
Türk Telekom reklamlarından ise 8 milyon dolar para kazandı.
İş Bankası ile 5 milyon dolarlık sözleşmeye imza attı.

6 filmi 118 milyon lira hasılat yaptı
Başrolünde olduğu 6 filmle hasılat rekoru elde eden Cem Yılmaz, A.R.O.G’ta kazandığı parayı hiçbir işinde kazanamadı. Her Şey Çok Güzel Olacak filmiyle sinema dünyasına giriş yapan Yılmaz, 1 milyon 239 bin 15 kişilik gişesiyle 8 milyon 876 bin 525 lira hasılat elde etti. Ardından G.O.R.A, Hokkabaz, A.R.O.G, Yahşi Batı ve Av Mevsimi ile bugüne kadar gişede 118 milyon 180 bin 29 lira hasılat yaptı. Cem Yılmaz sinema sektörünün de önemli isimlerinden biri olmayı başardı.

(Kaynak: Hürriyet)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.