15. Kırmızı Ödülleri’ne başvurular başladı

Başvuru için son tarih 19 Mart.

19.02.2018 - 18:02 | Sultan Öncü Arslanoğlu

15. Kırmızı Ödülleri’ne başvurular başladı

Bu yıl 15’inci yılını kutlayan Kırmızı Ödülleri, yenilenen kategorileri ve yaratıcı organizasyonlarıyla sektörü bir araya getirmeye hazırlanıyor. Dijitalleşen ve hızla değişen dünyanın tüm dinamiklerinin bir yansıması olarak reklam sektöründe yaşanan değişime de dikkati çekmek isteyen Kırmızı, bu yıl “değişim” konsepti üzerine kurgulandı. 15 yıl boyunca sektör koşullarıyla birlikte değişen ve büyüyen Kırmızı Ödülleri, sektörel etkileşimi de vurgulayan bu temayla özel bir çekim gerçekleştirmeyi planlıyor.

Katılım alanı genişliyor

Katılımcılar; Kırmızı Basın, Kırmızı Bölge, Kırmızı Uygulamada Ustalık, Kırmızı Dijital ve Kırmızı Kampanya olmak üzere beş kategoride yarışacak. Kırmızı Basın ve Kırmızı Bölge kategorileri gazete ve dergi iletişim çalışmalarını kapsayacak ve tüm reklam, medya ve iletişim ajanslarına açık olacak. Değerlendirmede strateji, yaratıcılık ve uygulama özellikleri esas alınacak. Kırmızı Dijital kategorisine reklam ve medya ajanslarının yanı sıra dijital ve iletişim ajansları da katılım gösterecek.

Dijital kategorilere her türlü dijital/çevrimiçi pazarlama/marka iletişimi çalışmaları, interaktif araçlar ve diğer dijital pazarlama/marka iletişimi çözümleri başvuruda bulunabilecek. Bu kategoride işler; iletişimde yaratıcılığı ve kullandığı platforma özgü teknolojiyi birlikte kullanma başarısına göre değerlendirilecek. Kampanya kategorisine başvurularda en az üç farklı mecra kullanımı aranacak. Markanın mesajını iletmek için farklı mecraların birbirlerini ne kadar iyi tamamladıklarını göstermeleri bu kategorideki değerlendirmeler için önem taşıyacak.

2018 yenilikleri

Bu yıl “Uygulamada Ustalık” adıyla ilk kez sektörle buluşacak olan kategoriye reklam, medya ve iletişim ajansları; reklam fotoğrafçıları, illüstrasyon sanatçıları ve prodüksiyon, animasyon, müzik yapım şirketleri katılabilecek.

Bu yılın bir diğer yeniliği de toplam beş ana yarışmada güncellenen 69 alt kategoride yarışacak ajanslara ek olarak tüm kategori kazananlarının reklamveren firmaları da yaratıcılığı destekledikleri için ödül heykelciği sahibi olması.

Jüri Özel Ödülleri kazananları ise başvuruda bulunan ajanslar arasından jüri tarafından belirlenecek. Özel Yarışmalar kategorisinde ise Kırmızı ile birlikte geleneksel hale gelen Hürriyet Özel Ödülü, Canlı Kırmızı ve Genç Kırmızı ödülleri de sahiplerini bulacak.

19 Şubat – 19 Mart 2018 tarihleri arasında başvuruları kabul edecek olan yarışmaya 16 Nisan 2017 – 18 Mart 2018 tarihleri arasında ilk kez yayınlanmış özgün reklamlar katılabilecek. Özel ödüllerle birlikte toplam 84 ödülün sahiplerini bulacağı Kırmızı’da katılımcılar, büyük ödül Kıpkırmızı için yarışacak. Başvuruları, başkanlığını Kramp Ajans Başkanı Ahmet Akın’ın yaptığı 80 kişilik geniş kadrolu bir jüri değerlendirecek. Ödül töreni 26 Nisan akşamı gerçekleşecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.