1 Nisan interneti salladı

Tüm dünyada kutlanan şaka gününe markalar katılmadan edemedi.

01.04.2013 - 11:41 | MediaCat

1 Nisan interneti salladı

1 Nisan internette oldukça hareketli geçeceğe beziyor. Dünkü haberimizde markaların 1 Nisan hazırlıklarını sizler için derlemiştik. Bu trende katılan son isimler arasında Twitter ve Google’ın yanı sıra Huawei de yer alıyor.

Twitter Premium

Tüm dünyada birçok farklı yol ve şakalarla kutlanan 1 Nisan’a Twitter, standart-premium hesap hamlesi ile dahil oldu. Buna göre servis bedava olmaya devam edecek fakat tweet’lerinde sesli harf kullanmak isteyen kullanıcılar aylık 5$ olan ücreti ödemek durumunda olacaklar.

Twitter'dan Nisan 1 şakası

Dünyanın en çok retweet edilen tweet’i geçtiğimiz seçim döneminde ikinci kez ABD başkanı seçilen Barrack Obama tarafından atılmıştı. Bu efsanevi tweet standart hesapla gönderilmiş olsaydı karşılaşacağımız resim, Twitter tarafından paylaşıldı.

Pek de komik görünmese de Twitter’ın bu şakasında az da olsa bir gerçeklik payı olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Zira hafızalarımızı tazelersek, sesli harflerin internette hayli dışlandığı dönemde Twitter’ın adının Twttr olarak yazıldığını hatırlayabiliriz.

Google Burun

Burnunuza kötü bir koku geliyor ancak kokuyu tanımlayamıyor musunuz? Ya da ıslak köpeklerin nasıl koktuğunu mu merak ediyorsunuz? Artık bu ve benzeri sorularınızın cevapları için Google yardımınıza hazır.

Dev arama motoru yepyeni özelliğini açıkladı: Google Burun.

Kullanıcılar bugünden itibaren Google’ın 15 milyon kokubayt’lıkaroma veri tabanını keşfetmeye başlayabilecek.

[youtube]http://youtu.be/9-P6jEMtixY[/youtube]

Gmail Blue

2004 yılında dünyaya gelen Gmail dokuz yıllık serüveni boyunca mail alışverişine birçok yenilik getirmişti. Bugün tüm bu yenilikler dev bir adımla çok daha etkileyici bir düzeye taşındı. GMail’in resmi blogunda yayınlanan video ile GMail Blue tanıtıldı. Yetkililer bu yeni servisin, altı yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu belirtiyor.

[youtube]http://youtu.be/Zr4JwPb99qU[/youtube]

Guardian Goggles

Guardian da 1 Nisan’ın cazibesine kendisini kaptırdı. Google Glass’ı kendince uyarlayan gazete, rakiplerini kızdırmaya müsait bir tanıtım filmi ile GuardianGoggles’ı duyurdu.

“Bağnazlık önleme” özelliği sayesinde herhangi bir gazete rastlanabilecek olan “rahatsız edici” içeriği görmenizi engelleme yeteneğine sahip olan GuardianGoggles, okuyucuların daha fazla etkileşime müsaade eden bir Guardian isteği üzerine oluşturulmuş. Goggles’ın İngiltere’de gazete okuma alışkanlıklarını kökünden değiştirmesi bekleniyor.

[youtube]http://youtu.be/eVG8-TbS7xY[/youtube]

Huawei logosu dövme oldu

Uluslararası şaka gününe katılan bir başka marka da Huawei oldu. Avusturalyalı rugby oyuncusu SandorEarl’in oynadığı Canberra Raiders’ın sponsoru olan Huawei, 1 Nisan şakası olarak Earl’in baldırına bir logo dövmesi yaptırıp, ilgili fotoğrafı Twitter’da yayınladı. Raiders taraftarları ise bu şakaya kanmış gibi görünüyor zira bazı taraftarlar bu durumdan duydukları memnuniyetsizliği Facebook ve Twitter üzerinden belirtmekten geri kalmadı.

Haluk Kasarcı
(kaynak: design taxi, marketing land, gmail blog)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.