MediaCat

1 fikir 2 kampanya

National Geographic Türkiye’den “tanıdık gelen” bir kampanya.

1 fikir 2 kampanya

2014 yılında WWF-Türkiye’nin, nesli tehlike altına girmiş canlı türleri konusunda farkındalık yaratılması ve kullanıcıların bu türlerin korunması için harekete geçirilmesi amacıyla Snapchat üzerinden #SonSelfie etiketiyle yürütülen 4129Grey (o tarihteki adı ile 41?29!) imzalı  imzalı kampanyasında nesli tehlike altına girmiş hayvanların fotoğrafları, üzerilerinde “6 saniyen var, ekran görüntümü paylaş, bunun #SonSelfie olmasına izin verme” ifadeleriyle birlikte yayınlanmıştı. Snapchat’te paylaşılan görsellerin oldukça kısa sürede yok olmasından yola çıkılarak hazırlanan kampanyada yer alan görsellerin bazıları şöyleydi:

Bugün National Geographic Türkiye’nin resmî Instagram hesabı @natgeotvturkiye tarafından Instagram Hikâyeler’de #neslitükenenhikayeler etiketi ile paylaşılan bir gönderi de, söz konusu hikâyenin 24 saat içerisinde yok olacağı uyarısı ile birlikte, kullanıcıları ekran görüntüsü almaya ve etiket ile birlikte paylaşmaya davet etti.

İki kampanya arasındaki benzerliğin fark edilmesinin ardından ulaştığımız FOX Networks Group Turkey tarafından paylaşılan bilgiye göre, söz konusu Instagram paylaşımı markanın in-house çalışması.

Marka tarafından herhangi bir açıklama yapılması durumunda haber güncellenecektir.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.