MediaCat

‘Kim Arıyor?’ sorusu tarihe karışıyor

‘Kim Arıyor?’, aranılan işyerinin numarası meşgul ya da cevap vermiyorsa aynı bölgede, benzer işi yapan 3 farklı işyerinin numarasını alternatif olarak listeliyor.

‘Kim Arıyor?’ sorusu tarihe karışıyor

Yellow Medya tarafından sunulan ücretsiz mobil uygulama ‘Kim Arıyor?’, henüz birinci yılını bile doldurmadan 250 bin kullanıcıya ulaştı.

Nokia ve BlackBerry markalı cihazlar ile Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda çalışan ‘Kim Arıyor?’ sahip olduğu benzersiz özelliklerle kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Örneğin, herhangi bir ürün ya da hizmet arayan bir kullanıcı telefonunu bildiği bir işyerini arıyor ama telefon cevap vermiyor ya da meşgul çalıyor. İşte bu noktada ‘Kim Arıyor?’ hemen devreye giriyor ve arayan kişiye aynı bölgede benzer işi yapan 3 işyerinin telefonunu alternatifi olarak öneriyor.

Kullanıcı da bunlardan birini seçerek hemen arayabiliyor ve istediği ürün ya da hizmete beklemeden, zaman kaybetmeden ulaşabiliyor. Kısacası çiçekçi arayıp da ulaşamayanlar 3 farklı çiçekçinin, otomobil tamircisi arayanlar ise 3 farklı tamircinin telefonunu anında görüp isterlerse arama yapabiliyorlar.

‘Kim Arıyor?’un bir diğer önemli özelliği de arayan firmaların kimliklerini otomatik olarak belirlemesi. ‘Kim Arıyor?’ telefon çaldığı sırada ve cevapsız çağrılardan sonra, Yellow.com.tr’nin 750 binden fazla firmanın yer aldığı veritabanını anında tarıyor ve arayan firmanın bilgilerini ekranda gösteriyor. Bu sayede kullanıcı numarayı tanımasa bile arayanın neresi olduğunu görebiliyor. Kullanıcılar dilerlerse sadece tek bir tuşa dokunarak kim olduğunu öğrendikleri firmayı geri arayabiliyor, telefon numarasını rehbere kaydedebiliyorlar.

Facebook entegrasyonu da bulunan ‘Kim Arıyor?’, kullanıcıyı arayan arkadaşının o anki Facebook profil fotoğrafını ve en son paylaştığı durum mesajını da görüntülüyor.  ‘Kim Arıyor?’, Google Play Store, Nokia Store ve BlackBerry App World’den ücretsiz olarak indirilebiliyor.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.