‘Zıt İkizler’ pişti oldu

İlker Ayrık: “Kıvanç’a ikiz aranıyordu, tabii ki doğru adres ben olacaktım.”

13.03.2013 - 22:21 | Ali Kuru

Akbank'ın yeni reklamında Kıvanç Tatlıtuğ ve İlker Ayrık "Zıt İkizler"i oynuyor.

Akbank’ın yeni ajansı TBWA\İSTANBUL ile hayata geçirdiği ilk büyük ölçekli kampanyasının detayları kamuoyuyla paylaşıldı. Reklam yüzü olarak Kıvanç Tatlıtuğ ve İlker Ayrık ile yola çıkılan ‘Zıt İkizler’ başlıklı kampanyanın ilk reklam filmi ve kamera arkası paylaşıldı.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ve Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen lansmanda marka yüzleri de hazır bulundu. Kıvanç Tatlıtuğ, “Adanalı olarak Akbank’ın reklam yüzü olmaktan memnun oldum” derken, İlker Ayrık ise “Ben Balıkesirliyim ama Adanalı çok arkadaşım var. Akbank’a, bana Kıvanç’ı bu kadar yakından görme fırsatı verdiği için çok teşekkür ederim” dedi.

Akbank'ın yeni reklamında Kıvanç Tatlıtuğ ve İlker Ayrık "Zıt İkizler"i oynuyor.

Türkiye’de bankacılık hizmeti almaya uygun nüfusun 55 milyon olduğu ancak 38 milyonun bu hizmetleri aldığını belirten Binbaşgil, yeni kampanyada henüz herhangi bir bankayla çalışmayan ve Akbank’la tanışmayan kesimin hedeflendiğini belirtti.

Akbank çalışanlarının, reklam ajansı TBWA/İstanbul’un, PR ajansı IMAGE Halkla İlişkiler’in ve medya ajansı MediaCom’un çok emek sarf ettiğini ve çok kalabalık bir ekibin uzun süre üzerinde çalışarak kampanyayı hayata geçirdiğini söyleyen Binbaşgil, “Yeni reklam kampanyamızla herkesi Akbanklı olmaya davet ediyoruz” dedi.

İlker Ayrık ikizlerden Nuri’yi, Kıvanç Tatlıtuğ ise Ali’yi canlandırıyor. Nuri; uyanık, yaramaz ama sevimli, sürekli başına iş açan bir karakterken Ali; bilinçli, yol gösterici, çözümcü ve iyi kalpli. Nuri kendini devamlı çıkmazlara sokarken çözüm odaklı kardeşi Ali, Akbank ürün ve hizmetlerini kullanma konusunda kardeşine yol gösterecek.

İlk film, 1983 yılında iki kardeşin dünyaya gelmesiyle başlayıp, ilkokul ve ergenlik dönemlerinden kesitler vererek kardeşleri tanıtıyor ve günümüzde ikizlerin Akbank şubesinde pişti olmasıyla sona eriyor.

Künye

Reklamveren: Akbank
Reklamveren Yetkilisi: Murat Göllü, Ayşegül Ögelman, Özge Baran Metin, Yeliz Sönmez
Reklam Ajansı: TBWA\ISTANBUL
CCO: İlkay Gürpınar
Kreatif Direktör: Emre Kaplan
Yaratıcı Ekip: Doğu Göçük, Kerim Gürsel, İlker Kayserilioğlu, Ahmet Bülent İlterberk, Burak Kunduracıoğlu, Şükran Genç
Marka Ekibi: Ela Bilgisel, İpek Türkili, Başak Sarıoğlu
CSO: Toygun Yılmazer
Stratejik Planlama Direktörü: Tuğyan Çelik
Prodüksiyon Ekibi: Ceyda Kayaçetin
Prodüksiyon Şirketi: Filmpark
Yönetmen: Bahadır Karataş
Medya Ajansı: Mediacom

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.