Zihinlerden kâğıda dökülen ketçaplı bir deney

Heinz, liderliğini tüketicinin çizdiği resimlerle vurgulama niyetinde.

25.01.2021 - 15:56 | Sencer Uçar

Zihinlerden kâğıda dökülen ketçaplı bir deney

Ketçap dendiğinde akıllara hangi markanın geldiğini sergileme niyetindeki Heinz, beş kıtadan insanların yer aldığı bir sosyal deneye imza attı. Reklam ajansı Rethink işbirliğiyle hayata geçirilen kampanyada adını gizli tutan marka, renkli kalemler ve boş bir kâğıt sunduğu katılımcılardan ketçap çizmelerini istedi.

Deney neticesinde katılımcıların büyük kısmının Heinz ketçap şişeleri çizdiği, resimlerde kimilerinin daldan sarkan domates ya da 57 sayısı gibi detayları da atlamadığı görüldü.

Ketçap çizimlerini billboard’lara da taşıyan marka, Kanadalıları ketçap resimlerini drawketchup.ca adresine yollamaya ve özel tasarlanan 250 adet ketçap şişesinden birine sahip olma şansı yakalamaya çağırıyor.

Tüketicinin ketçap ve Heinz arasında kurduğu sezgisel ve içgüdüzel çağrışımı sergilemek istediklerini söyleyen Kraft Heinz Kanada İnovasyon ve Markalaştırma Direktör Yardımcısı Daniel Gotlib, “Adımızı söylemeden, tüketicilerden ketçap çizmelerini istediğimizde, ketçap hakkında düşündüklerinde insanların zihinlerinde etiketimizden koyu kırmızı rengimize, özgün adımızdan ikonik şişemize Heinz’ın canlandığını gördük” yorumunda bulunuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Heinz
  • Reklam Ajansı: Rethink Kanada
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.