MediaCat

YouTube’dan çocukları korumaya yönelik ikinci adım

Küçük yaştaki çocukların yer aldığı videolardaki tüm yorumlar devre dışı bırakılacak.

YouTube’dan çocukları korumaya yönelik ikinci adım

Platformdaki bazı pedofillerin yorumlar üzerinden etkileşime geçtiklerinin ve paylaşımlarda bulunduklarının ortaya çıkması üzerine, aralarında Disney, Nestlé, Hasbro ve AT&T’nin de bulunduğu birçok markanın reklam boykotuyla karşılaşan YouTube, geçtiğimiz günlerde reklamverenlerle bir araya gelmiş ve sorunun çözümü için çalışmalara başlamıştı. Çocukları korumak adına platformda ilk olarak 400 kadar kanal kapatılmış, on milyonlarca videoda yorumlar devre dışı bırakılmış ve yasadışı faaliyetlerin araştırılması konusunda yetkililerle beraber hareket edildiği açıklanmıştı.

YouTube‘dan konuya dair ikinci bir hamle geldi ve küçük yaştaki çocukların videolarındaki tüm yorumların devre dışı bırakılacağı vaat edildi. Aynı zamanda reklam boykotunu sonlandırmaya yönelik bir dizi yaptırımın düzenlendiği de açıklandı.

Yeni dönemde platformda küçük yaştaki çocukların yer aldığı tüm videolardaki yorumların yanı sıra, yaşça büyük çocukların yer aldığı fakat zararlı davranışları tetikleme riski barındıran videolardaki yorumlar da devre dışı bırakılacak. Ayrıca, halihazırdakinin iki katı verimli çalışacak mevcut yapay zekâ denetiminin devreye girmesine de öncelik verilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.