YouTube’dan Cannes viral yarışması

İlk defa geçtiğimiz yıl You Tube ve Cannes Lions işbirliği ile düzenlenen 48 saatlik viral film yarışması, bu sene de YouTube’un öncülüğünde yapılıyor...

26.04.2010 - 00:00 | MediaCat

İlk defa geçtiğimiz yıl You Tube ve Cannes Lions işbirliği ile düzenlenen 48 saatlik viral film yarışması, bu sene de YouTube’un öncülüğünde yapılıyor. Kazanan iki iş Cannes Lions’da Young Lions yarışmasına YouTube Ekibi ismi altına katılmaya hak kazanacak. Yarışmada amaç, tanınmış bir yardım organizasyonu için reklam filmi çekmek. Bu kurumun hangisi olduğu 14 Mayıs’a kadar gizli tutulacak. 14 Mayıs’da yarışma başlayacak ve 16 Mayıs’da son bulacak. Yarışmacıların en yüksek gösterime ulaşmak için bir haftaları olacak. Yarışmaya katılan işlerde yaratıcılık, gösterim sayısı ve video reytingleri göz önüne alınacak.

Kazanan iki iş Cannes Lions’da Young Lions yarışmasına YouTube Ekibi ismi altına katılmaya hak kazanacak ve bu sene 57. düzenlenecek olan Uluslararası Reklam Festivali’nde yer alacak.

Reklamını yap:
14 Mayıs gece yarısı (GMT) YouTube, www.youtube.com/canneslions adresinden 60 saniyelik viral reklam için briefini yayınlayacak. Amaç ünlü bir yardım kuruluşunun tanıtımını yapmak. 28 yaşında veya daha küçük olan genç yaratıcılar 16 Mayıs gece yarısına kadar reklamlarını siteye yükleyebilecek.

Dünyaya yay:
Yarışmacıların viral reklamları ile ilgili bir ilgi uyandırabilmek için bir haftaları olacak. 16 Mayıs – 23 Mayıs tarihleri aralığına kadar en yüksek gösterimi, oyu almaya çalışacaklar.

Cannes’a git:
24-27 Mayıs tarihleri arasında reklam uzmanlarından oluşan bir grup shortliste kalmış işleri değerlendirecek ve iki kazananı belirleyecek. Değerlendirme, briefin yaratıcı bir şekilde uygulanması, videonun izlenme oranı, aldığı oylar, yorumlar ve tüm online izleri göz önüne alınarak yapılacak.

Kazananlar 1 Haziran günü açıklanacak. İki kazanan birleşerek YouTube Ekibi’ni oluşturacak ve Cannes Lions’da Young Lions yarışmasına katılacak.

YouTube yarışma jürisi:
Chris Baylis, Yaratıcı Başkan, TribalDDB Amsterdam
Edmund Choe, Yaratıcı Başkan, Saatchi & Saatchi, Çin
Colleen DeCourcy, Dijital Başkan, TBWA Worldwide
Brian Elliott, Kurucu ve Başkan, Amsterdam Worldwide

Geçtiğimiz sene 48 saatlik viral film yarışmasına toplam 692 başvuru yapılmıştı. Malezya’dan Adeline Chew ve İsrail’den Guy Dayan viral film yarışmasını kazanan isimler olmuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.