Youtube’da reklam filmi dönemi

Google, Youtube'da reklam videoları yayınlanmasına olanak sağlayacak yeni bir reklam formatı sunmaya hazırlanıyor...

16.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Google, Youtube’da reklam videoları yayınlanmasına olanak sağlayacak yeni bir reklam formatı sunmaya hazırlanıyor.

Arama motoru Google, Birleşik Krallık’ta, Adwords ile YouTube videolarını birleştiren Promoted (destekli) videolarını duyurumaya başladı.

Adwords’in arayüzüyle, reklamverenler anahtar kelime hedefli ve tıklanma başına maaliyetli reklam kampanyaları yaratabilecekler.

Reklamverenler, reklam şablonunda Promoted (destekli) video seçebilecekler ve böylece insanlar videolara ulaştıklarında You Tube, ilgili arama sonuçlarının yanında markalara ait videoları da gösterecek.

Google, bu hizmetlerinin, film fragmanlarının tanıtımını yapmak isteyen stüdyolar ile yeni reklamlarının etkililiğini ölçmek isteyen markaların testleri için faydalı olacağını belirtiyor.
Google’daki desteklenmiş linklere benzer olarak reklamlar, kullanıcılar tarafından tıklandıklarında Google’a ödeme yapacak olan reklamverenler aynı zamanda, videolarına  “Hareket Çağrısı” adı verilen tıklanabilir üst yazılım da ekleyebilecekler. Bu ek yazılım, videoların üzerinde yer alacak böylece bunu tıklayan insanlar, doğrudan reklamveren şirketlerin kendi web sitelerine yönlendirilebilecekler.

Kaynak: medyaloji.net