YouTube reklam şampiyonlarını ödüllendirdi

YouTube Ads Leaderboard 2016 Türkiye sonuçları açıklandı.

08.03.2017 - 15:27 | MediaCat

YouTube'un reklam şampiyonları ödüllerine kavuştu

YouTube Ads Leaderboard 2016 Türkiye sonuçları, MediaCat ve YouTube işbirliğinde SALT Galata’da gerçekleştirilen organizasyonla açıklandı.

YouTube tarafından her ay düzenli olarak Think with Google’da yayınlanan Ads Leaderboard’un 2016 sonuçları, MediaCat ve YouTube’un ev sahipliğinde, sektör temsilcilerinin katılımıyla SALT Galata’da gerçekleşen etkinlikte açıklandı.

YouTube'un reklam şampiyonları ödüllerine kavuştu

YouTube Ads Leaderboard 2016 ödülleri sahiplerini bulduktan sonra gerçekleştirilen panelde, bu yılki listenin ilk üç sırasında yer alan işlerin sahibi markalar ve medya ajansları soruları yanıtladı.

MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan ve Google Türkiye Ülke Direktörü Bülent Hiçsönmez’in açılış konuşmalarıyla başlayan etkinliğin keynote konuşmacısı ise Serdar Erener’di. Bugün size bir kehanette bulunacağım diye söze başlayan Erener, ikinci dünya savaşından sonra başlayan modern reklamcılığın yıllar içindeki gelişiminin ardından başa dönme noktasına yaklaştığını söyledi. Serdar Erener, reklam engelleme uygulamalarının reklamcılığın her alanına etki edeceği yakın gelecekte, “reklam ajanslarından televizyon programcılarına dönüşebilenler yaşayacak” dedi.

Erener’in konuşması hakkında detaylı bilgiye ve reklamcılık kehanetlerine buradan ulaşabilirsiniz.

YouTube Ads Leaderboard 2016’da ilk 10

Erener’in konuşmasının ardından, sıra herkesin beklediği ilk 10 reklam filminin açıklanmasına ve ödül seremonisine geldi. Ads Leaderboard 2016’da ilk 10’a giren marka ve ajanslar ödüllerini Google Türkiye Ajans İlişkileri yöneticisi Yeşim Öztekin ve Google Türkiye Ülker Direktörü Bülent Hiçsönmez’in elinden aldılar.

YouTube'un reklam şampiyonları ödüllerine kavuştu

Üst üste üç kez Ads Leaderboard’un ilk sırasında yer alan Cornetto Türkiye, medya ajansı Mindshare ve kreatif ajansı Muhabbet’le birlikte sahnedeydi.

YouTube'un reklam şampiyonları ödüllerine kavuştu

“Ugi, Garanti Cep ile konuşursa” ile ikinci sırada yer alan Garanti Bankası’nın yanı sıra reklam ajansı Alametifarika ve medya ajansı adXclusive’in temsilcileri de ödüllerini aldı.

YouTube'un reklam şampiyonları ödüllerine kavuştu

Bu yılki Ads Leaderboard’un üçüncü sırasında yer alan Colgate Total kampanyasının paydaşları, ödüllerini Google Türkiye Ülke Direktörü Bülen Hiçsönmez’in elinden aldı.

Reklam filmlerini ücretli görüntülemeler, organik görüntülemeler ve kitleyi elde tutmayı (insanların bir videonun ne kadarını izlediğini) dikkate alan bir algoritma aracılığıyla sıralayan Ads Leaderboard‘da 2016’nın ilk 10’una girmeyi başaran işler sırasıyla şöyle:

1. Güliz Ayla – İlk Öpücük Benden Olsun / #İlkAdımıAt

Cornetto Türkiye
Medya Ajansı: Mindshare
Reklam Ajansı: Muhabbet

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.