Youth Republic sosyal ağ sitesine ortak oldu

Markalar için gençlere yönelik 360 derece pazarlama çözümleri sunan gençlik pazarlama ajansı Youth Republic...

02.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Markalar için gençlere yönelik 360 derece pazarlama çözümleri sunan gençlik pazarlama ajansı Youth Republic, üniversiteli öğrencilerin en sık ziyaret ettiği sitelerden biri olan ortakantin.com’un çoğunluk hissesini satın aldı. Markalara sunduğu yaratıcı pazarlama çözümlerine dijital dünyayı da ekleyen Youth Republic, bu satın alma ile geleneksel kanallar ile online kanalları birleştirerek, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

100.000 üyesi olan ortakantin.com, günde yaklaşık 15.000 öğrenci tarafından ziyaret ediliyor.Ortakantin.com ’a Türkiye’nin bütün üniversitelerinin yanı sıra Türklerin okuduğu yabancı üniversitelerle beraber toplam 1000 üniversite kayıtlı. Siteye kayıtlı gençlerin mesaj panoları yoluyla kolayca birbirleriyle iletişime geçebiliyor olmalarının yanı sıra, gençler Kantin TV üzerinden kendi çektikleri yaratıcı videoları paylaşabiliyorlar. Ortakantin.com aynı zamanda gençlik iletişimi yapan Türkiye’nin en güçlü markaları tarafından da kullanılıyor. Youth Republic, 2 sene içerisinde Ortakantin.com’a yapacağı 1.000.000 USD değerindeki yatırımla, siteyi yakın zamanda pazar lideri yapmayı hedefliyor.

Youth Republic Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Kavasoğlu, satın alma kararını şu şekilde açıkladı: “Youth Republic, hizmet verdiğimiz markaların gençlik iletişimini, yaratıcılık ve saha gücünü birleştirerek çeşitli kanallardan sağlıyordu. Bunun içinde elbette web uygulamaları da vardı. Ancak online dünyadaki gücümüzü artırmamız gerektiğini düşündük. Çok başarılı bir gençlik sitesini grubumuza katarak, bu yolda önemli bir adım atmış olduk. Biz bu ortaklıktan müthiş bir sinerji bekliyoruz. Ortakantin.com mevcut durumda zaten önemli sayıda öğrencinin buluşma noktası. Biz yapacağımız yatırımla 2 sene içerisinde 500.000 üniversiteli üyeye ulaşmayı planlıyoruz. Ortakantin.com, hem var olan kanallarımızı daha interaktif hale getirecek hem de ileriki projelerimiz için gerekli altyapıyı sağlayacak”.

Ortakantin.com kurucularından Vadi Efe ise, “Bu ortaklıktan dolayı çok mutluyum ve geleceğe yönelik olarak çok umutluyum. Bu güç birleşmesinin iki şirket için de çok yararlı olacağını düşünüyorum. Ortaya çok ciddi bir sinerji çıkacağına inanıyorum. Ortakantin, Türkiye’nin bir numaralı gençlik pazarlama ajansı Youth Republic’in operasyonel kuvvetinden ve iş geliştirme tecrübesinden faydalanma şansını yakalayacak. Türkiye’nin Top 10 internet markalarından birisi olma yolunda olduğumuzu düşünüyorum.” dedi.

Facebook da böyle başlamıştı

Ortakantin.com’un bugün ulaştığı nokta, Facebook’un ilk dönemini anımsatıyor. 2004 yılında ABD’de Harvard’lı öğrencileri bir araya getirmek için Mark Zuckerberg, Andrew McCollum ve Eduardo Saverin tarafından kurulan Facebook, kısa sürede ülkedeki üniversiteli gençlerin en popüler sosyal ağ sitesi oldu. 2006 yılında kapılarını herkese açmaya karar veren ve Türkiye’de de hızla yaygınlaşan Facebook’un, şu anda tüm dünyada 250 milyon kayıtlı üyesi bulunuyor. Facebook, Türkiye’de ve dünyada en hızlı büyüyen ve en fazla üyesi olan sosyal ağ. En çok Facebook üyesi bulunan ülkeler listesinde Türkiye de 2 Milyon üye sayısı ile dördüncü sırada bulunuyor.

Ortakantin.com etki gücü çok yüksek bir hedef kitleye sunduğu özelleştirilmiş içeriği, Youth Republic’in marka ve saha gücüyle birleştiğinde yeni nesil online çözümleri beraberinde getiriyor olacak. Ortakantin.com aynı zamanda gençlere örnek olabilecek bir başarı hikayesi . Boğaziçi üniversitesinde okurken Ortakantin.com’u kuran ve büyüten iki genç Vadi Efe ve Volkan Biçer, güçlerini Youth Republic ile birleştirerek hem önemli miktarda kazanç sağladılar hem de alanında lider bir şirket ile güçlerini birleştirdiler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.