Cepte ‘mobil reklam’ dönemi başlıyor

Cep telefonlarına yüklenecek kısa bir yazılımla ekrana mobil reklam gelebilecek

02.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Cep telefonlarına yüklenecek kısa bir yazılımla ekrana mobil reklam gelebilecek. Görüşmenin ardından telefonun ekranında gelecek reklamlardan ilgisini çekmeyeni kapatabilecek olan kullanıcılar, beğendiği reklamın hedef linkini ‘tık’layabilecek. Kullanıcılar, reklamları takip durumlarına göre ödüllendirilebilecek.

MyScreen tarafından geliştirilen uygulama, özellikle ‘akıllı cep telefonu’ olarak da adlandırılan, Windows Mobile, Symbian, Palm ve RIM yazılımı yüklü ‘Smartphone’ türü cep telefonları üzerinde çalışıyor.

SİSTEM, BİR SMS İLE KURULUYOR

Kullanıcıya gönderilen bir SMS ile uygulama cep telefonuna yüklenebiliyor. Kullanıcı bu yazılıma ilgi duyduğu alanları işaretliyor ve daha sonra uygulama o alana yönelik reklam görüntülerini konuşma bittikten sonra ekrana yansıtıyor.

Reklam, kullanıcının ilgisini çekerse üzerinde bulunan linke ”tıklanarak” ilgili ürünün internet sitesine de ulaşılabiliyor. Buradan alışveriş yapıldığı takdirde de kullanıcıya çeşitli promosyon hediyeler veriliyor.

Bu hediyeler yakın bir gelecekte nakit paraya dönüştürülebilecek ve kredi kartına yatırılabilecek ya da hayır işleri için bağış olarak da kullanılabilecek.

Yurt dışında kullanılan uygulama, Türkiye’de de Turkcell tarafından, belirli bir kullanıcı kitlesiyle test ediliyor.

Kaynak: www.zaman.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.