MediaCat

Young Lions depremzedeler için yarışıyor

Cannes Young Lions Türkiye kazananlarının festival katılım ücretleri depremzedelere destek olan altı STK’ya bağışlanacak.

Young Lions depremzedeler için yarışıyor

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali 19–23 Haziran tarihleri arasında 70’inci kez düzenlenecek. Bildiğiniz gibi festivalin içerisinde gençlerin de yarıştığı bir bölüm var: Young Lions. Cannes Lions temsilcileri kendi ülkelerinde yarışmanın ulusal ayağını yapıyor. Kategori birincileri hem festivali izleyebiliyor hem de diğer ülkelerle yarışıyor.

Cannes Lions’ın Türkiye temsilcisi MediaCat. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yarışmaya yoğun bir ilgi var. Deprem felaketi, seçim kargaşası, ekonomik çöküş derken, geçtiğimiz yıl gibi tüm kategorilerde yapamıyoruz yarışmayı. Bu sene sadece dört kategori açabildik. Film, Marketers, Digital, Print & Outdoor. Yeri gelmişken sevgili jüri başkanlarımız Tarık Bayar, Görkem Yeğin Mert, Özge Güven ve Sami Basut ile jüri üyelerimize çok teşekkür etmek isterim. Sami yarışmanın jüri koordinasyonu ve eğitim bölümünü de üstlendi. Çok teşekkürler.

Malum nedenlerden ötürü geçtiğimiz yıllara göre sponsor desteğimiz çok azaldı tabii. Ana sponsorlarımız Reckitt, Kentvizyon ile kategori sponsorumuz Essence MediaCom’a teşekkürler. Zor zamanda bize el uzattıkları için sektör adına minnettarız kendilerine.

Bu sene dört takım yani sekiz yarışmacımız Cannes’a gidecek. Cannes Lions yönetimiyle konuşarak bu takımların birinin parasını kendilerine ödemeyi, diğer üçünün festival katılım ücretlerini deprem bölgelerinde kullanılmak üzere altı sivil toplum kuruluşuna bağışlamayı teklif ettik. Kabul ettiler, sağ olsunlar. Altı STK’ya toplam 186 bin TL. Hepsi de depremzedeler için kullanılacak.

Ascential, Cannes Lions’tan Simon Cook ve Laura Brown’a da çok teşekkürler.

Bu yıl 192 takımla 384 kişi yarışacak. Siz bu satırları okuduğunuzda kazananlar belirlenmiş olacak. Tüm yarışmacılarımıza başarılar diliyoruz. Umuyoruz ki seneye daha güzel koşullarda bir araya gelebiliriz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.